Обговорювались програми адаптації ветеранів війни до мирного життя

Дата: 02.02.2017 Переглядів: 94

Сьогодні, 2 лютого 2017 року, відбулась зустріч Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артура Дерев’янка  з керівником Міжнародної асоціації допомоги Україні Ольгою Чуйко щодо запровадження нових методів і програм подолання посттравматичних стресових розладів та адаптації ветеранів війни до мирного життя.

Під час перемовин, сторони приділили  увагу Програмі пост-військової адаптації для ветеранів, яка розроблена психологами та медичними експертами при Університеті Британської Колумбії (Канада) та отримала високу оцінку, насамперед, зі сторони ветеранів.

На сьогоднішній день, понад 600 ветеранів пройшли цю програму, і кожен учасник свідчив про її позитивні результати. Недавні та нинішні дослідження показали зниження травматичних симптомів, зниження рівня депресії та підвищення рівня самооцінки. Понад 90% випускників програми знайшли нові кар’єрні можливості і стали продуктивними членами суспільства.

Зважаючи на гостру потребу в запровадженні найбільш успішних проектів із психологічної реабілітації учасників АТО в Україні, Служба вивчає можливості участі в рамках діючих нормативно-правових актів у цій галузі, а також звернулась до міжнародних партнерів щодо фінансової підтримки зазначеної ініціативи.