Повернення до мирного життя. Військово-польовий АРТ у Славутичі

Дата: 31.10.2016 Переглядів: 255

Складно поєднати дві протилежності «війна» та «мистецтво», хоча життя доводить інше. Мистецтво є проявом душевних переживань людства, а разом із цим і надії на те, що сили розуму й гуманізму переможуть.

img_1740Всеукраїнський мистецький проект «Військово-польовий АРТ» об’єднав понад 70 митців народного декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва з усієї країни. Суть його полягає у тому, що предмети, які мають суто військове походження – амуніція, обладнання, технічні засоби та засоби самозахисту, привезені із зони бойових дій, поєднуються з українським народним мистецтвом. Це стає символом миру і перемоги.

na-hylziЗа сприяння Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в рамках цього проекту наприкінці жовтня на базі Соціально-психологічного центру м. Славутич відбувся тренінг-зустріч «Арт-терапія та арт-простір».  У ньому взяли заступник голови Служби участь Марченко В. С., головний спеціаліст відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації  Голотенко І. М, психолог, головний спеціаліст відділення комплектування Уманського ОМВК Швець В. В., художниця з м. Чернігів Стадниченко Т. П., психолог в/ч 3041 м. Славутич Черкасова О. В., фахівці Соціально-психологічного центру, дружини та матері учасників АТО і волонтери міста.

sam_1889У першій половині заходу арт-терапевт Владислава Швець провела навчальний семінар «Арт-терапія в сучасному психологічному просторі», під час якого познайомила присутніх з основними видами, техніками та методиками арт-терапії, які можуть застосовуватися в консультуванні, психотерапії і діагностиці, а також в індивідуальній та груповій роботі з учасниками АТО та членами їх сімей. Після цього вона провела майстер-клас по ткацтвотерапії.

Впродовж другої половини зустрічі чернігівська майстриня народного декоративного мистецтва Тетяна Стадниченко навчала присутніх основним прийомам петриківського розпису на предметах військового походження (гільзи, фляжки тощо).

Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері.

Даний напрямок діяльності продемонстрував свою ефективність і багатогранність щодо адаптації учасників АТО та членів їх родин до мирного життя. Тому він обов’язково продовжуватиметься фахівцями Соціально-психологічного центру у своїй роботі.

Колектив Центру висловлює подяку учасникам семінару.