Роз’яснюємо журналістам: поранених бійців держава протезує безкоштовно

Дата: 14.03.2016 Переглядів: 403

Нещодавно на телеканалі “Інтер” у випуску новин “Подробиці” було показано сюжет про 24-річного бійця, який отримав важку мінно-вибухову травму.

Як інформує автор сюжету, Наталя Грищенко, Капітон – так звати бійця – сам прийшов до військомату і попросився служити. Від куль, як говориться, не ховався. А от у Широкіному потрапив на міну.

фото-РиженкоПісля поранення його врятували фронтові побратими і переправили у госпіталь. Головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко, а саме в цій лікарні бійця “витягли з того світу”, дає мало шансів на врятування ноги. Заступник головного лікаря О. Толубаєв сподівається, що медики зроблять для хлопця все можливе: обіцяють врятувати зір, а потім будуть готувати до протезування.

А підсумовує сюжет кореспондент “Інтера” такими словами: “совсем скоро ему понадобится помощь не только фронтовых друзей, Капитону предстоит собрать деньги на протез ступни” (оригінал прямої мови).

Служба завжди вдячна засобам масової інформації за правдиве та об’єктивне висвітлення інформації, що сприятиме поверненню кожного постраждалого бійця до мирного життя.

Разом із тим, така необережна заява представника відомого загальнонаціонального телеканалу свідчить про невірну інтерпретацію журналістом політики держави по відношенню до поранених бійців. Також це може негативно вплинути на родину пораненого учасника АТО, яка, після такої “поради” збирати кошти на протез, кинеться за безцінь продавати майно, чим можуть скористатися шахраї.

Насправді, держава не залишить без уваги нашого героя, а процес його лікування і підготовки до протезування вже в іншому медичному закладі може зайняти не один місяць. Потім бійця відпротезують БЕЗКОШТОВНО для нього, тобто за рахунок держави. І про це його самого і його рідних обов’язково поінформують. Тому можемо порадити з питання протезування зателефонувати в Службу: (044)281-08-49, ознайомитись з дорожньою картою щодо протезування, яка викладена на сайті Служби.

Про програми безкоштовного протезування для бійців АТО наша Служба неодноразово повідомляла як на своєму сайті, так і для ЗМІ.

Викликає сумнів, що ні автор цього сюжету, ні відповідальний за випуск ніколи не чули про  діючу в державі систему протезування для постраждалих учасників АТО.

У разі необхідності ми готові запросити журналістів телеканалу “Інтер” отримати інформацію з цього питання від фахівців Служби.