СЛУЖБА РОЗ’ЯСНЮЄ: НІМЕЧЧИНА ЗДІЙСНЮЄ ВИПЛАТИ КОЛИШНІМ РАДЯНСЬКИМ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ

Дата: 11.07.2017 Переглядів: 202

Шановні ветерани! Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції нагадує.

Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди.

Радянські військовослужбовці, що перебували в період Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року в якості військовополонених під владою Німеччини, мають право отримати відшкодування з розрахунку 2500 Євро.

Зазначене відшкодування є персональним і видаватиметься лише за заявами осіб згаданої категорії. Заяви необхідно подати до 30.09.2017 р. до Федерального відомства центральних послуг та невирішених майнових питань (Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen), що розташоване за адресою: DGZ Ring 12, 13086 Berlin.

Спадкоємці колишніх військовополонених не мають правових підстав на отримання відшкодування. Лише у випадку, коли особа, яка має право отримати відшкодування, подала заяву і після того померла, кошти можуть отримати або його дружина, або діти.

Виплата відбувається без визнання правового зобов’язання. Правових претензій щодо виплати не може бути.

Відшкодування не отримують особи, які вчинили військові злочини, або злочини проти людства, або сприяли вчиненню цих злочинів.

Виплата проводиться тільки за поданою заявою шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок правомочного претендента.

Формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами, а також подальшу інформацію можна отримати на сайті Федерального відомства централізованих служб і відкритих майнових питань (BADV, http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html).

Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви.

Для отримання довідок заявники можуть звернутись по телефону в довідковий центр на наступним номером: +49 30187030-1550. Крім того, питання можна надсилати електронною поштою на адресу робочої групи «Компенсації заявникам, які містилися в гетто і залучалися до примусових робіт» (AG AfG).

 

Відділ меморіальної роботи

та з міжнародних питань

тел: (044)281-08-46