НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ПОРАНЕНИХ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

Україна піклується про постраждалих своїх захисників, здійснюючи протезування високофункціональними протезами за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, за державною програмою, що реалізує Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.
Служба здійснює пошук альтернативних закордонних центрів з метою розширення пропозицій для українських захисників Вітчизни, а також оптимізації цін на послуги з урахуванням перспектив відкриття центрів реабілітації в Україні.
За сприяння Посольства України в Італії, 3-6 липня цього року українська делегація у складі першого заступника Голови Державної служби України у справах війни та учасників антитерористичної операції І. В. Мальцева та начальника медичного відділу Київського експериментального протезно-ортопедичного підприємства І. М. Бицюри відвідала італійську ортопедичну компанію „ITOP SpA Officine Ortopediche”, що у місті Палестріна біля Риму.
Українська делегація ставила за мету грунтовно ознайомитись з інноваційними технологіями в області протезування і реабілітації, комплексною програмою діяльності компанії “ITOP”.
Результатом візиту має стати залучення центру “ITOP” до участі у державній програмі протезування учасників АТО за кордоном та прийняття поранених бійців для протезування і реабілітації, а також налагодження співпраці щодо здійснення гарантійного, післягарантійного та сервісного обслуговування на території України.
Особливістю майбутнього проекту протезування та реабілітації наших воїнів є перспектива зменшення вартості послуг з протезування за програмою та відповідне навчання українських фахівців. За інформацією Посольства України, у попередньому плані, відчувалось розуміння та наміри італійських партнерів йти цим шляхом. Головне тепер – знайти розуміння та бажання в Україні, створити умови для інвестування в цей, без перебільшення важливий для наших захисників, проект.
Крім того, українська сторона вийшла з ініціативою залучити освітній та науковий потенціал італійських вишів (Університет TOR VERGATA) для запровадження спеціальних учбових програм щодо сучасних технологій протезування в Україні.
Про нові можливості протезування і реабілітації учасників бойових дій завдяки співпраці з італійськими фахівцями, читайте також у репортажі Наталки Кудрик на сайті “Радіо Свобода”
Автор статті звертає увагу на те, що українська і італійська сторони сподіваються на реалізацію проекту виробництва високоякісних протезів в Україні.
“У держави вистачає коштів на закордонне протезування, але ми рухаємося у різних напрямках. І один з них – завозимо новітні технології протезування в Україну, – наголосив перший заступник Голови Служби Ігор Мальцев.
Довідково:Процедура забезпечення учасників антитерористичної операції протезуванням та ортезуванням виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, визначена постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 518.
Держава не залишить без уваги кожного постраждалого воїна, який потребує протез для заміни втраченої під час бойових дій кінцівки. Він буде відпротезований БЕЗКОШТОВНО для нього, тобто за рахунок держави. І про це його самого і його рідних обов’язково поінформують.
З питань протезування звертайтеся до Служби за тел. (044)281-08-49. З необхідною інформацією щодо протезування можна ознайомитись на сайті Служби та в розділі “Дорожні карти”.