В. Марченко: Служба підтримує надання статусу УБД всім добровольцям, які брали участь в АТО

Дата: 24.11.2017 Переглядів: 558

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  підтримує вимоги учасників круглого столу “Асоціація Комбатантів України: шляхи ефективної взаємодії. Створення центру підтримки українських воїнів” стосовно надання статусу учасника бойових дій всім учасникам добровольчих формувань України. Про це сказав заступник голови Служби Вячеслав Марченко в ході обговорення питання під час засідання круглого столу.

В. Марченко наголосив, що наразі надання статусу УБД добровольцям, які не входили в офіційні силові структури, законодавчо не врегульоване.

З його слів, також існує побоювання, що в списки добровольців можуть потрапити представники сепаратистських збройних формувань.

“Люди, які захищали державу, мають бути визнані державою і мають отримати ті ж самі пільги й те ж саме ставлення, як і бійці офіційних структур. Але існують певні проблеми в законодавчому полі… Крім того, існує певне побоювання, що, поки не розроблено механізми, … можуть бути випадки включення в ці списки навіть наших ворогів, які воюють на тому боці (на Донбасі)”, – заявив Марченко.

Заступник голови Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги, яка працює при Службі, Руслан Кучук наголосив, що питання надання пільг комбатантам залишається відкритим. З його слів, представники формувань, які взаємодіяли з офіційними силовими підрозділами, можуть звернутися в Антитерористичний центр при Службі безпеки України. АТЦ має визначитись зі списком осіб, залучених до силових операцій.

У свою чергу, військовий капелан Павло Основенко заявив, що близько 500 священиків, задіяних в АТО, також не отримали статус УБД. При цьому багато капеланів, з його слів, отримали в зоні бойових дій поранення, а двох було взято в полон. “Питання священиків також актуальне. Вони теж частина національно-визвольної боротьби”, – зазначив Основенко.

Заступник голови Державної служби наголосив, що статус УБД надається тільки тим, хто зі зброєю в руках брав участь у бойових діях.

“Асоціація Комбатантів України” виступає за створення Єдиного Координаційного Центру підтримки всіх українських воїнів АТО. На цьому наголосили  учасники круглого столу.

Використані матеріали і фото з сайту “Українських новин”.