Всеукраїнський збір пошуковців 2016 року

Дата: 28.04.2016 Переглядів: 328

28 квітня 2016 року в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулися Всеукраїнські збори пошуковців 2016 року, організовані Всеукраїнською громадською організацією “Союз “Народна Пам’ять”, Міністерством оборони України, за підтримки Національного військово-історичного музею України, іноземних та міжнародних організацій.

Захід присвячений результатам роботи гуманітарної місії “Евакуація 200” (“Чорний Тюльпан”) з пошуку, ексгумації та вивезення загиблих в зоні АТО військовослужбовців, а також планів на майбутнє.

З вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-полковник Геннадій Воробйов, перший заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев, координатор проектів з питань миру та прав людини Посольства Швейцарії в Україні Наталія Сорокіна, голова ВГО “Союз “Народна Пам’ять” Ярослав Жилкін.

фото-концерт

Учасники зборів та присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників Батьківщини. Зі сцени прозвучали пісні в пам’ять загиблих героїв.

З доповіддю про проведену роботу в рамках гуманітарного проекту ЗСУ “Евакуація 200” і подальші плани щодо реалізації проекту виступив начальник Управління ЦВС ЗСУ п-к Олексій Ноздрачов.

Волонтери-пошуковці, активні учасники гуманітарного проекту, представники державних органів були нагороджені відзнаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗСУ.

У  своєму виступі співголова “Чорного Тюльпану”, Голова Правління ВГО “Союз “Народна Пам’ять” Ярослав Жилкін сказав: Місія триває вже понад 500 днів. Волонтерами знайдено біля 700 тіл загиблих, а загалом, понад 800 тіл жертв конфлікту. Обстежено понад 50 населених пунктів та географічних локацій – від Саур-Могили до Дебальцевого. Учасниками місії стали понад 120 волонтерів”.

Він, зокрема, повідомив, що з питань пошуку загиблих працює безкоштовна гаряча лінія 0-800-210-135 і спеціальні сайти www.naidy.org.ua та www.unm.org.ua,  де рідні можуть повідомити про загибель і необхідність пошуку свого близького.

родичка

Перед учасниками також виступили родичі загиблих, тіла яких знайшли пошуковці.

2016-04-28-1151Для представників ЗМІ був проведений спеціальний брифінг.

Під час виступів у ході обговорення волонтери та пошуковці приділили значну увагу державній культурній політиці в царині збереження історичної пам’яті та увічнення героїв попередніх воєн.

Учасники обговорили резолюцію Зборів, в якій зафіксовано звернення представників пошукового руху України до Президента України із пропозицією установити в Україні професійне свято – День пошуковця, до Кабінету Міністрів України щодо розроблення та затвердження загальнодержавної національно-культурної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій  тощо.

Присутні також змогли ознайомитися з виставкою експонатів, ексклюзивними фото- і відеоматеріалами з місця проведення робіт, а також з предметами, знайденими на місцях запеклих боїв (речі, фрагменти амуніції, зброї та боєприпасів).

ФОТО ТСН