Вшанування пам’яті загиблих учасників АТО: “Пам’ятаючи живемо”

Дата: 23.06.2016 Переглядів: 1376

Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антиттерористичної операції виступив одним із спікерів у Всеукраїнському заході на честь вшанування пам’яті загиблих учасників АТО, присвяченого Всесвітньому Дню Вдови “Пам’ятаючи живемо”.Захід відбувся 23 червня у приміщенні Українського кризового медіа-центру (вул. Хрещатик, 2).

Під час прес-брифінгу Артур Дерев’янко сказав, що Україна цими днями відзначає трагичні дати: 22 червня, у День скорботи, ми вшановували пам’ять  жертв Другої світової війни, а сьогодні ще одна сумна подія – Міжнародний День Вдів. На жаль, ці обидві дати пов’язані між собою тим, що війна завжди залишає страждання близьким і рідним, дітям героїв війни, які віддали своє життя за мир на нашій землі.

Очільник Служби наголосив, що від органів влади, всього суспільства залежить, щоб сім’ї загиблих воїнів користувалися правами і соціальним захистом, яких вони заслуговують. Неприпустимо, коли сім’я загиблого, вдови  воїнів-патріотів залишаються без уваги,  сам на сам із своїми проблемами.

Він звернув увагу присутніх на той факт, що за участю Служби  сьогодні  законодавчо вирішено низку проблемних питань, пов’язаних із наданням відповідного статусу сім’ям загиблих волонтерів та добровольців (дивиться матеріали на сайті Служби). Також налагоджується робота міжвідомчої комісії Служби щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку із загибеллю (смертю), інвалідністю внаслідок безпосередньої участі в антитерористичній операції (дивиться матеріал на сайті).  До речі, у складі цієї комісії працюють представники  різних громадських організацій.

Територіальні органи Служби разом із Центрами допомоги учасникам АТО, які є в кожній області, допомагають сім’ям загиблих у вирішенні різних соціальних питань, проводять  інформаційно-роз’яснювальну роботу з сім’ями загиблих учасників АТО в регіонах.

У  вирішенні питань допомоги членам сімей загиблих героїв – захисників незалежності України  Служба тісно співпрацює з Міністерством оборони України,  Міністерством соціальної політики, всеукраїнськими громадськими  організаціями.

На прес-брифінгу виступила голова громадської спілки “Всеукраїнське громадське об’єднання родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху “Крила 8 сотні” Ірина Міхнюк