Виїзна робота з учасниками АТО Києво-Святошинського ЦСПР

Дата: 23.12.2015 Переглядів: 594

Починаючи з другого півріччя 2015 року, фахівці Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення на чолі з директором Ангеліною Лахтадир та заступником директора, психологом Ганною Яценко регулярно здійснюють виїзди в села Києво-Святошинського району, щоб зустрітися з демобілізованими учасниками АТО та членами їхніх родин.

Вже відбулися зустрічі спеціалістів ЦСПР (психологів, соціальних педагогів, соціальних працівників та фізичних реабілітологів) у селах Музичі, Неграші, Забір’я, Княжичі, Тарасівка, Малютянка, Віта Почтова, Чабани, Новосілки, Вишневе, Петрівське.

Неоціненну допомогу в організації таких зустрічей надають соціальні працівники Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Оксана Мельниченко). Ефективно працює з бійцями соціальний педагог ЦСПР Андрій Коваленко, сам учасник антитерористичної операції, людина, що з власного досвіду знає і що таке бойові дії, і як оформити посвідчення, пільги, соціальні виплати тощо.

DSCN0765Зустрічі відбуваються з метою вивчення проблем учасників антитерористичної операції, ознайомлення їх із послугами, які надає Центр, надання інформації про пільги, матеріальну допомогу, санаторно-курортне лікування, фізичну та психологічну реабілітацію.

У ході спілкування спеціалісти ЦСПР з’ясували, що основною проблемою, яку озвучують учасники АТО, є відсутність обіцяних земельних ділянок, безкоштовних медичних препаратів (попри штамп на рецептах «вартість підлягає відшкодуванню»). Практично недоступні безкоштовні послуги стоматологів та наркологів (дехто з хлопців намагається побороти алкогольну залежність). Згадують воїни також проблему з працевлаштуванням (Центр зайнятості далеко не завжди стає у пригоді).

DSCN0789Вкрай прикро, що попри достатнє інформування, учасники АТО не спішать відвідувати санаторно-лікувальні заклади. За їх словами, пріоритетним вони вважають питання матеріального забезпечення сім’ї, а лише потім – особисте здоров’я. разом із тим, викликає велике занепокоєння як фізичне, так і моральне виснаження деяких бійців і одночасно їхнє небажання залишатися на мирній території.

Під час зустрічі спеціалісти ЦСПР надають емоційну і психологічну підтримку бійцям та їх дружинам, розповідають про особливості психологічного стану людей, що були учасниками бойових дій, запрошують скористатися послугами Центру. Оскільки на кожному виїзді присутній хтось із психологів, захисники Вітчизни отримують психологічну допомогу іноді навіть непомітно для себе. А після особистого знайомства з психологом звернутися до нього набагато легше.

DSCN0771Після кожної зустрічі спеціалісти ЦСПР аналізують проблеми та звернення, систематизують їх з тим, щоб допомога надавалася ефективно. Все, що стосується оформлення документації, потрапляє в сферу уваги юриста ЦСПР, а в найбільш складних випадках готується звернення до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО. Проблеми з соціальними виплатами та працевлаштуванням вирішуються спільно з відповідними соціальними службами району. Соціально-побутові проблеми – із залученням волонтерських організацій. Особливо високим попитом користуються послуги фізичних реабілітологів (консультації, ЛФК, масаж).

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення надає комплексну допомогу учасникам АТО та членам їхніх родин, адже складно вирішувати психологічні проблеми без урахування соціальних чинників та без надання допомоги у вирішенні конкретних проблем.