ВАРТОВІ ПАМ’ЯТІ

Дата: 22.06.2018 Переглядів: 76

22 червня 2018 р., в день 77-ї річниці вторгнення нацистських військ на територію України на узліссі в хуторі Таранський Вирівської сільради Сумської області відбулось перепоховання останків загиблих військових, які захищали і визволяли нашу землю від ворога.

У заході взяли участь представники місцевої влади, ветерани Збройних сил України та МВС, військовослужбовці, активісти Українського фонду пошуку «Пам’ять» та сільська молодь.

У ході пошукової роботи в Конотопському, Шосткинському, Краснопільському і Сумському районах було виявлено останки 4 військовослужбовців Червоної Армії, які загинули, захищаючи рідну землю у вересні 1941 року, і останки 12-и бійців, які визволяли Батьківщину від фашистської чуми у вересні 1943 року.

На жаль, встановити прізвища бійців виявилось не можливим, оскільки документи, одяг стліли, при них були виявлені лише каски, саперні лопати, шкіряні ремені, взуття. Вдалось тільки встановити, що шестеро з них належало до 40-ї і 38-ї армій Воронізького фронту.

Представники пошукових загонів Сумської області перепоховали останки тіл на узліссі хутора Таранський біля пам’ятника “Воїнам 5 повітряно-десантної бригади, які загинули у вересні 1941 року в боях за Батьківщину”. Під час поховання пролунав військовий салют зі стрілецької зброї. Після чого всі присутні поклали вінки і квіти на курган невідомим загиблим визволителям.

Війна не закінчиться, поки не буде поховано останнього солдата.

Михайло Крисько, голова правління УФП «Пам’ять»