Колегія Служби пройшла у приміщенні Національної бібліотеки

Дата: 16.05.2019 Переглядів: 77

Сьогодні, у приміщенні Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого відбулось розширене засідання колегії Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

В залі були присутні члени колегії, а також  керівники структурних підрозділів та працівники центрального апарату, представники територіальних підрозділів Служби.

Засідання провів перший заступник Голови Служби Ігор Мальцев.  Спочатку очільник Служби зробив огляд здійснених Службою ініціатив.

Серед новацій 2018 року він  відмітив пропозицію Служби щодо розширення інформаційної бази “Єдиного реєстру учасників АТО” шляхом додання до нього даних про осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сім’ї загиблого, учасників війни, а також внесення інформації про потребу та забезпечення житлом, земельними ділянками, технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, психологічною реабілітацією, соціальною та професійною адаптацією. Він також звернув увагу присутніх на те, що фахівцями Служби розроблено концептуальний проект онлайн Реєстру всіх ветеранів війни.

Новаціями стали й зміни у реалізації бюджетних програм. У звітному році  було кардинально змінено механізм організації надання послуг із забезпечення санаторно-курортним лікуванням та психологічною реабілітацією, заходами із соціальної та професійної адаптації. Так, до переліку одержувачів послуг включено постраждалих учасників Революції Гідності та учасників війни. А самі ветерани відтепер можуть самостійно обирати реабілітаційну установу чи санаторій для оздоровлення. Значні повноваження відтепер делеговано місцевим органам соціального захисту населення.

Як про новий напрям у сфері міжнародного співробітництва Ігор Мальцев розповів про спільну з Трастовим фондом НАТО  у сфері медичної реабілітації реалізацію проекту реабілітації захисників України в Болгарії. Так, у минулому  році Службою організовано реабілітацію  63 постраждалих учасників АТО/ООС, а протягом поточного року вже 48 воїнів пройшли реабілітацію в Болгарії.

Також новим став і механізм фінансових відносин з всеукраїнськими громадськими об’єднаннями ветеранів. Починаючи з 2018 року, бюджетні кошти на фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів спрямовуються за результатами відкритого конкурсного відбору проектів.

Керівник Служби поінформував також про роботу нової створеної при Службі міжвідомчої комісії щодо встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я, одержаними цивільними особами від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції.

Надалі Ігор Мальцев ознайомив членів колегії та присутніх з основними результатами роботи Служби у 2018 році, навів цифри, які свідчать про значне перевищення результативних показників, запланованих паспортами бюджетних програм.

Наприкінці засідання Ігор Мальцев підбив підсумки колегії, члени колегії підтримали проект рішення.

Керівник Служби подякував всім працівникам центрального апарату, представникам територіальних органів за їх сумлінну працю, професійне  виконання службових обов’язків, вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та виразив надію, що їх професійний досвід й ініціативність стануть у нагоді в роботі Міністерства у справах ветеранів.