Демобілізація: ініціативи в регіонах

Дата: 23.03.2015 Переглядів: 299

Полтавщина оздоровлюватиме демобілізованих.

У Полтавській області з лав ЗСУ демобілізують 1344 військовослужбовців, які служили в зоні проведення АТО. Всі вони потребують соціального супроводу і ґрунтовного оздоровлення. Тож обов’язок влади — зробити все, щоб демобілізовані якнайшвидше адаптувалися до цивільного життя. Для цього депутати обласної ради прийняли на позачерговій сесії спеціальну програму оздоровлення демобілізованих і членів їхніх сімей, спрямувавши з обласної скарбниці на її впровадження майже 3 мільйони гривень. Тож по поверненні додому захисники стануть учасниками пілотного проекту з оздоровлення та реабілітації.

— Аналогів таких програм в Україні немає, — зазначила директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко. — Розроблений нами механізм удосконалюватимемо і змінюватимемо в процесі роботи.

За її словами, матеріальну підтримку родин учасників АТО полтавці запровадили ще торік, надавши з обласної казни 3 мільйони гривень на матеріальну допомогу родинам загиблих і поранених військовослужбовців. А комплексно розв’язувати проблему соціального супроводу цієї категорії людей почали нині. Це особисте доручення голови Полтавської ОДА Валерія Головка.

Впроваджуватимуть програму поетапно. Спершу центри соціальних служб забезпечать супровід родин демобілізованих військовослужбовців. Отримавши необхідні дані від місцевих військкоматів, соцпрацівники у триденний термін мають відвідати родини бійців, які підлягають демобілізації. Вони мають скласти соціальний паспорт кожної сім’ї, у якому потрібно зазначити конкретні прохання, потреби і проблеми родини. Зокрема вирішуватимуть питання надання статусу учасника бойових дій, працевлаштування, внесення у реєстр пільговиків.

Також опікуватимуться оздоровленням військовослужбовців та їхніх рідних. На це кожне місто та район отримають по 95 тисяч гривень для закупівлі санаторно-курортних путівок: по 23 на кожну територіальну одиницю. Розпочнеться оздоровлення бійців уже в квітні.

В санаторіях, за необхідності, можна буде отримати психологічну підтримку та реабілітацію. Оздоровчі заклади відвідуватимуть юристи, співробітники профільних установ і департаментів, які на місці оперативно розв’язуватимуть усі нагальні проблеми демобілізованих військових.
Невдовзі нову комплексну соціальну програму продублюють і в районах та містах.

Про це пише “Урядовий кур’єр” у № 51 від 20.03.2015.

“Єдине вікно” для тих, хто повертається

Про ініціативи громадськості Прикарпаття та місцевої влади пише “Голос України” за 20 березня у № 50.

Громадські активісти Прикарпаття пропонують створити для бійців, які брали участь в АТО, “єдине вікно”. Незабаром в Івано-Франківську область повернуться близько тисячі демобілізованих військових. Структура, яка б надавала їм інформаційні та адміністративні послуги, має стати допоміжною для адаптації бійців у мирному житті. На переконання ініціаторів, буде дуже зручно, коли учасник бойових дій в одному місці зможе дізнатися про пільги, оформити необхідні документи, отримати інформацію стосовно земельної ділянки, можливості працевлаштування, виплати матеріальної допомоги тощо. Ідея знайшла підтримку в керівництва області. Голова ОДА Олег Гончарук повідомив, що зараз вивчають аналогічний досвід львів’ян, де поранені, ще перебуваючи на лікуванні у госпіталі, мають можливість оформити всі необхідні документи через військкомат.

Миколаївська область готова зустріти демобілізованих учасників АТО

Миколаївська область готується зустріти понад три тисячі демобілізованих військовослужбовців. Розроблено програму реабілітації учасників АТО, на базі обласного госпіталю ветеранів війни створено реабілітаційний центр.

Як повідомив журналістам глава облдержадміністрації Вадим Меріков, з обласного бюджету буде виділено 576 тисяч гривень на придбання ліків і медичного обладнання для центру.
Усі демобілізовані зможуть повернутися на свої колишні робочі місця, – запевнив керівник області й підкреслив: “А тих роботодавців, які будуть порушувати законодавство, покарають за всією суворістю закону”.

“Голос України” за 20 березня у № 50.