Актуальні питання: психологічна реабілітація учасників АТО

Дата: 13.05.2015 Переглядів: 611

13 травня в приміщенні Служби відбулось перше засідання Міжвідомчої комісії з питань організації психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

Обговорювались питання щодо створення ефективного механізму використання коштів, передбачених у Державному бюджеті на 2015 рік за бюджетною програмою “Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції” з обсягом фінансування 49 997,2 тис. грн.

В засідання взяли участь члени комісії – представники Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, соціальних та наукових установ, навчальних закладів, громадських організацій. Засідання проходило за головуванням Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артура Дерев’янка.

Члени Міжвідомчої комісії у своїх виступах висказували думки щодо свого бачення ефективної реалізації зазначеної бюджетної програми. Водночас обговорювались питання із значно ширших аспектів щодо надання комплексної допомоги постраждалим учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, членам сімей загиблих, іншим категоріям населення.

За результатами засідання Міжвідомча комісія виробила рекомендації з питань організації психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, серед яких першочерговими завданнями є:

  • розроблення плану роботи Міжвідомчої комісії;
  • моніторинг та експертна оцінка законодавства України щодо питань психологічної реабілітації;
  • розроблення стандартів та соціальних нормативів з психологічної реабілітації (допомоги), які повинні включати:
  • перелік та обсяг гарантованого рівня психологічної допомоги у державних і комунальних закладах охорони здоров’я;
  • нормативи надання психологічної допомоги, що включають обсяг діагностичних, коректувальних та профілактичних процедур;
  • показники якості надання психологічної допомоги;
  • нормативи забезпечення психологічною допомогою в умовах стаціонару;
  • нормативи забезпечення психологічною допомогою після отримання такої допомоги в умовах стаціонару;
  • нормативи забезпечення відповідним обладнанням та засобами з психологічної допомоги державних і комунальних закладів охорони здоров’я.