Понад 6 700 військовослужбовців – учасників АТО заохочено державними та відомчими нагородами

Дата: 31.03.2015 Переглядів: 1690

ato_09

За інформацією Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України, станом на 30 березня 2015 року відповідними Указами Президента України за вірність Українському народові і військовій присязі, виявлені мужність, самовідданість і стійкість під час проходження військової служби та високу професійну майстерність, проявлену під час виконання спеціальних завдань в ході антитерористичної операції нагороджено 2 664 представника Збройних Сил України, з них 580 посмертно:

– присвоєно звань Герой України – 15, з них 5 посмертно;
– орденом “За заслуги” III ступеня – 2;
– орденом Богдана Хмельницького І, ІІ, ІІІ ступеня – 655, з них 124 посмертно;
– орденом “За мужність” І, ІІ, ІІІ ступеня – 1642, з них 450 посмертно;
– орденом княгині Ольги III ступеня – 2;
– орденом Данила Галицького – 51;
– медаллю “За військову службу Україні” – 262, з них 1 посмертно;
– медаллю “За бездоганну службу” III ступеня – 23;
– медаллю “Захиснику Вітчизни” – 2;
– присвоєно почесних звань України – 10.

Вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України. Критерії для нагородження державними нагородами України визначені в положеннях та статутах про ці нагороди. Відповідно до статті 1 Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” громадянам України, яким присвоєно звання Герой України, нагородженим одним із орденів України встановлюються пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Окрім цього, відповідно до наказу Міністерства оборони України від 11.03.2013 року № 165 “Про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України” військовослужбовці та працівники ЗС України нагороджуються: нагрудними знаками “За військову доблесть”, “Знак пошани”, “За зразкову службу”; медалями “10, 15, 20 років сумлінної служби” та “Ветеран служби”, а також Почесною Грамотою Міністерства оборони України, Грамотою Міністерства оборони України, Подякою Міністерства оборони України та відзнаками “Вогнепальна зброя” і “Холодна зброя”. Найвищою відзнакою Міністерства оборони України є нагрудний знак “За військову доблесть”.

Станом на 30 березня 2015 року відповідними наказами Міністра оборони України (по особовому складу) за особисту мужність і героїзм, проявлені під час виконання спеціальних завдань в ході антитерористичної операції, зразкове виконання військового обов’язку, вірність військовій присязі та високий професіоналізм відомчими відзнаками нагороджено та заохочено 4 043 особи, з них 18 посмертно.

Повідомляє Урядовий портал з посиланням на прес-службу Міністерства оборони