«Безпека більше не є винятково чоловічим питанням»

Дата: 12.06.2019 Переглядів: 51

На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз під час презентації платформи «Безпека. Жінки. Мир», що відбулася в приміщенні Укрінформ. Також у заході взяли участь Ірина Геращенко – перший віце-спікер, Іванна Климпуш-Цинцадзе – віце-прем`єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Марія Іонова – виконуюча обов’язки  голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

«Безпека більше не є питанням винятково чоловічим, і це доведено світовою практикою. Залучення жінок до врегулювання мирних процесів свідчить про те, що вони є результативними і досвідченими.  “Безпека. Жінки. Мир” – це не просто платформа, це конкретна дієва участь жінок в  реалізації основних засад у нашій державі, що спираються на європейський та євроаталантичний курс та інтеграцію нашої держави до цивілізованих країн», – зазначила Ірина Фріз і додала, що жінки ніколи не гальмували мирних процесів. «Але ми наполягаємо на тому, що нам потрібен мир не за будь-яку ціну», – додала очільниця Мінветеранів.

За її словами, безпека має бути не лише декларативною, але й дієвою, такою, що забезпечуватиме країні стабільний мир. Жінка на позиціях державної посади здатна бути реально ефективною, адже прагне миру і безпеки не тільки для себе й своєї родини, але й  для усієї держави.

«Хочу наголосити, що вже цієї суботи ми проводитимемо першу зустріч з Рухом ветеранок України з пропозицією активної участі в діяльності платформи. Також ми хочемо залучати громадських активісток для більш широкої стратегічної комунікації щодо реалізації наших завдань та захисту тих прогресивних змін, що були здійснені за останні п`ять років», – наголосила міністр.

За словами організаторів, учасники платформи “Безпека. Жінки. Мир” об’єднали досвід, знання, зусилля для активного залучення жінок в миротворчі процеси. Завдання платформи – реалізація принципів гендерної рівності в політичних процесах і державних інституціях, рівність і високе представництво жінок у владі, що є важливими принципами  ЄС і НАТО.

За інформацією Мінветеранів