Хмельниччина підтримує офіційне визнання добровольців-учасників АТО

Дата: 28.09.2017 Переглядів: 110

Як повідомляє представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Хмельницькій області Олександр Катеренчук, на пленарному засіданні обласної ради, що відбулось  27.09.2017 року, депутати більшістю голосів підтримали рішення щодо  прирівнення бійців добровольчих формувань до учасників АТО.

За словами голови обласної ради Михайла Загородного, місцеві бюджети мають віднайти фінансовий ресурс для забезпечення пільг бійцям-добровольцям.  Зі свого боку посадовець пообіцяв розглянути можливість виділення коштів для цієї категорії під час формування обласного бюджету на 2018 рік.

Боєць Правого сектора Олександр Попов, виступаючи перед депутатами обласної ради заявив, що на Хмельниччині нараховується близько 40 бійців добровольчих формувань.

Депутатами було прийнято три звернення – до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо надання статусу учасника бойових дій бійцям добровольчих формувань на законодавчому рівні.

Як заявив на сесії заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Сергій Мельник,  це рішення є слушним і сприятиме швидкому врегулювання цього питання на законодавчому рівні. Він зазначив, що парламент планує розглянути кілька законопроектів щодо прирівнення бійців-добровольців до учасників АТО.

Крім цього, депутатами обласної ради було проголосовано за внесення змін до обласної програми соціальної підтримки осіб, які брали участь в АТО щодо здійснення одноразової компенсаційної виплати за навчання учасників АТО та їх дітей протягом I семестру 2017 – 20018 начального року, здобуваючих освіту у ВВНЗ Хмельницької області приватної форми власності, а також за внесення змін до обласного бюджету щодо надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям військовослужбовців, які знаходяться в полоні або вважаються зниклими безвісти в розмірі 50000 гривень.