Інспектування санаторію “Женева” представником Служби

Дата: 28.12.2015 Переглядів: 158

25 грудня 2015 року в ефірі “Твого радіо” головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО сектору у Львівській області Володимир Шамрай поділився враженнями після інспектування санаторію “Женева”, де учасники АТО перебувають на психологічній реабілітації та санаторно-курортному лікуванні.

Він відреагував на негативні відгуки щодо неналежних умов проживання та харчування, на які скаржились бійці. Протягом 21-22 грудня він спілкувався з бійцями, менеджерами, працівниками готелю, оглянув номери у санаторно-курортному комплексі “Женева”, а також в санаторії “Кристал”, під час обіду відвідав їдальню.

Зібравши всю інформацію були зроблені наступні висновки. Проблеми були, але тимчасового характеру.

По-перше, неналежна поінформованість учасників АТО про те, що отримавши путівку на певну дату, заїзд не можна самовільно переносити на іншу, не проінформувавши працівників соцзахисту. Велика кількість людей приїхали із сім`ями, вирішивши розділити путівку, що є цілком нормально, але теж не повідомили про це заздалегідь. Тому спрогнозувати кількість людей, які приїдуть в той чи інший день було неможливим. От і вийшло так, що з 01 по 15 грудня заїхали лише 150 із запланованих 650 і готель пустував, а після 15 грудня розпочався масовий заїзд з різними датами в путівках.

По-друге, в санаторно-курортний комплекс “Женева” в першу чергу заселяли тих, у кого в путівці було спрямування на санаторно-курортне лікування. Учасників АТО, в яких була передбачена психологічна реабілітація, розселяли в інші санаторії, до того часу, поки не звільняться місця у “Женеві”, але їх забезпечили безкоштовним транспортом. Графіки довезення висіли на кожному поверсі. Психологічну реабілітацію, харчування та всі послуги вони отримували в “Женеві”.

По-третє, скарги щодо незадовільного харчування були правдивими, але стосувались тільки періоду (2-3 дні) масового заселення . Станом на 21 грудня ситуація налагодилась і скарг від бійців не прозвучало. Харчування було калорійним, але дієтичним як і передбачено санаторно-курортним лікуванням.

По-четверте, щодо самої реабілітації, нарікань не було. Учасники АТО і їх сім’ї мали можливість відвідувати басейни, SPA – процедури, тренажерний зал, екскурсії. Психологічна реабілітація проходила на належному рівні, але , на жаль, деякі бійці ігнорували роботу з психологами, зводячи нанівець психологічну реабілітацію. На завершення було зауважено, що існувало багато проблем і не доопрацювань, але на майбутнє все це буде враховано, щоб учасники АТО мали гідний відпочинок і могли покращити своє фізичне та психічне здоров`я.