Ірина Фріз: «Необхідно створити систему, що дозволяла б долати наслідки та протидіяти проявам сексуального насильства у зоні військового конфлікту»

Дата: 20.06.2019 Переглядів: 46

У рамках діяльності Платформи «Безпека. Жінки. Мир» Ірина Фріз , Ірина Геращенко, Марія Іонова та Іванна Климпуш-Цинцадзе  провели засідання круглого столу з питань протидії сексуального насильства у військовий період за участі  представників центральних органів влади, міжнародних та громадських організацій.

За словами Ірини Фріз, серед пріоритетів подальшої співпраці – встановлення кримінальної відповідальності за сексуальне насильство під час військових дій, створення та розробка ефективної системи реагування та надання допомоги людям, що зазнали проявів сексуального насильства під час воєнного конфлікту, а також імплементація термінології щодо гендерно зумовленого насильства та розмежування понять сексуального й домашнього насильства в рамках виконання Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

«Проблема є, вона є частиною війни і частиною життя людей, які знаходяться на території конфлікту. Тому необхідно створити систему, що дозволяла б долати наслідки та ефективно протидіяти проявам сексуального насильства у зоні військового конфлікту», – наголосила Ірина Фріз.

Повідомляється на сайті Мінветеранів