Пам’ятаємо Героїв Крут

Дата: 30.01.2019 Переглядів: 94

29 січня у Чернігівській області урочисто відзначили 101 річницю бою під Крутами. Подія, яка затвердила право українців на свою незалежність та змінила історію.

У день роковин, на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» зібралися вшанувати героїв першої російсько-української війни  1917-1918 років ветерани, школярі та студенти, курсанти і ліцеїсти, учасники сучасної російсько-української війни, матері загиблих воїнів в АТО, військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії, делегації з різних міст, районів, областей, народні депутати.

Вклонилися подвигу, що не має строку давності, також  заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, творець Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» Анатолій Гайдамака, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, представники Північного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Заступник голови облдержадміністрації вручила державні відзнаки сучасних захисників з Чернігівщини, які полягли на сході країни, захищаючи її незалежність і мирне життя, батькам Героїв.

Відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» нагороджено (посмертно):

– солдата Лебедєва Андрія Володимировича (нагороду отримала мати загиблого Героя – Лебедєва Людмила Анатоліївна);

– солдата Близнюка Володимира Володимировича (нагороду отримала мати загиблого Героя – Белеванцева Олена Володимирівна);

– рядового міліції Іщенка Андрія Васильовича (нагороду отримала мати загиблого Героя – Іщенко Валентина Яківна);

– старшого солдата Смирнова Павла Юрійовича (нагороду отримав батько загиблого Героя – Смирнов Юрій Олексійович).

Учасникам мітингу представили тематичну літературно-мистецьку композицію. Також усі охочі могли ознайомитися з експозицією “Блокпост пам’яті”.

Заупокійну літію відправив Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій.