Президент доручив забезпечити протезування за кордоном постраждалих із зони АТО

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 137

Президент провів нараду з проблем протезування осіб, які отримали важкі поранення в зоні антитерористичної операції. Глава держави доручив Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну та своєму Радникові Ользі Богомолець забезпечити лікування за кордоном 12 хворих, яких немає можливості протезувати в Україні.

На нараді зазначалося, що протезування може бути профінансовано за рахунок трастових фондів, про які було домовлено під час саміту НАТО у Ньюпорті.

Президент також доручив Міністру закордонних справ звернутися до структур НАТО в рамках домовленостей щодо обладнання в Україні нейро-реабілітаційного центру.

Ольга Богомолець повідомила, що Президент дав доручення організувати протезування за кордоном 12 військових, які за медичними показниками не можуть отримати протезування в Україні. На сьогоднішній день четверо з них вже готові до протезування, решта проходить реабілітаційний підготовчий період.

Загальна кількість тих, хто потребує протезування, складає 75 осіб, з них 55 – військовослужбовці, 20 – цивільні. «Гроші на протезування постраждалих в зоні АТО вже виділені з держбюджету, але мова йде про тих, хто не може бути протезованим в Україні, і ми будемо організовувати їх протезування через структури НАТО. Ми отримали висновок від лікарів, що ці 12 осіб потребують дуже складних і сучасних технологій протезування. Мова йде про випадки, коли постраждалі втратили обидві верхні й нижні кінцівки, тазові кістки», – повідомила Радник Президента.