У Харкові відкрився Центр психологічної реабілітації воїнів АТО

Дата: 07.12.2015 Переглядів: 502

thumb-newsDocument-564x376-a1c8Центр психологічної реабілітації воїнів АТО, членів їх сімей та волонтерів відкрився в приміщенні колишнього дитячого табору ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД». Тут бійці будуть проходити 14-денний курс реабілітації, розроблений психологами, які працюють з військовослужбовцями, в тому числі й на передовій. Проект реалізований благодійним фондом «Сестра милосердя АТО» за підтримки ДП ХМЗ «ФЕД» та Харківської облдержадміністрації.

Під час урочистої церемонії відкриття центру заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк привітав присутніх на заході учасників АТО з Днем Збройних сил України, відзначивши також вагомий внесок волонтерів у перемоги наших військових.

«Ми намагаємося допомагати бійцям вирішувати всі проблеми: і зі здоров’ям, і пов’язані з оформленням документів, і просто життєві питання. Для того, щоб бути в курсі потреб бійців, ми підтримуємо тісний зв’язок з Союзом ветеранів АТО. Також, у силу своїх можливостей, ми підтримуємо ініціативи наших волонтерів, особливо такі важливі й актуальні, як створення Центру реабілітації учасників АТО. Адже багато хлопців, виконавши свій обов’язок на передовій, повертаються додому з психологічними травмами. І ми повинні зробити все, щоб допомогти людям, які захищають нас, борються за мир в Україні», – підкреслив заступник голови ХОДА.

Як повідомила керівник БФ «Сестра милосердя АТО» Ярина Чаговець, центр розрахований на 30 осіб. З бійцями АТО тут працюватимуть психологи-волонтери, масажисти, фахівці із звукотерапії. У центрі є кріо-сауна та спортзал. Для бійців і членів їх сімей, які будуть проходити реабілітацію у центрі, організовано гаряче триразове харчування – його надає завод «ФЕД».

12334291_842487372517208_1636089224_o-1776x999-cb58Михайло Черняк нагадав, що в Харківській області для учасників АТО вже працює Центр допомоги на території обласного військкомату – сюди бійці можуть звертатися з будь-якими питаннями щодо належних їм пільг, матеріального забезпечення, лікування, вирішення проблем соціального характеру. Також, за інформацією заступника голови ХОДА, найближчим часом у регіоні планують відкрити спеціалізований лікувальний центр для бійців АТО, на даний момент йдуть активні роботи з його створення.

Про це повідомляє прес-служба Харківської ОДА