“У горнилі локальних конфліктів”

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 194

Презентація книги нарисів, спогадів віршів та пісень під такою назвою відбулася 6 жовтня у Національній бібліотеці України для дітей.

Книга підготовлена і видана до 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану завдяки групі ентузіастів – воїнів-інтернаціоналістів з Уманщини. Головним натхненником видання виступив воїн-інтернаціоналіст, голова громадської організації «Уманської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану» Олег Зайченко.

До збірки увійшли матеріали про людей, які брали участь у бойових діях чи військових конфліктах на території понад двадцяти держав світу.

Участь у цьому заході взяв Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко.

У заході також взяли участь Сергій Червонописький, генерал-лейтенант, Герой України, голова Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), його заступник полковник у відставці Валерій Аблазов, полковник у відставці, помічник голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Валерій Батенко та інші.

Ініціатор видання книги воїн-інтернаціоналіст Олег Зайченко зазначив, що «ця збірка не є комерційним видання, тому ми подаруємо її бібліотекам для того, щоб наша молодь та дорослі люди, читаючи, пам’ятали, розуміли і робили висновки…»

Сергій Васильович Червонописький нагадав, що головне завдання Спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів – це збереження пам’яті. Він відзначив те, що вже зроблено спілкою, а саме: встановлено меморіальні дошки пам’яті на школах, в яких навчалися загиблі герої, видано багато книг. За його словами: «Книга — це і є пам’ять, особливо така, яку сьогодні презентуємо — в ній вперше віддано пошану всім воїнам-інтернаціоналістам. Ними є не лише учасники бойових дій в Афганістані. З 1924 по 1989 роки наші військові брали участь у бойових діях на території багатьох іноземних держав».

Артур Валентинович Дерев’янко нагадав присутнім, що презентація проходить у час, коли тисячі вояків захищають територіальну цілісність та державний суверенітет України.

Наразі ця книга, точніше, її герої та автори є прикладом того, як треба зі зброєю в руках боротись і захищати Батьківщину. Можливо, досвід героїв книги допоможе хлопцям, які сьогодні повертаються із зони бойових дій, у психологічній адаптації і поверненню до мирного цивільного життя.

Звертаючись до гостей і читачів бібліотеки генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Гордієнко Алла Іванівна подякувала Державній служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Українській Спілці ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та її очільникам за плідну співпрацю вже багато років. Зокрема, нагадала, як рівно 10 років тому, на тій же сцені, була презентована книга «Відлуння афганських гір». І тоді всі говорили, що афганська війна – остання, в якій загинули українські воїни.

Проте сьогодні знову проливається кров наших співвітчизників. Тому ця нова книга-ПАМ’ЯТЬ – застереження нам усім.

Зі словами зі словами Віри, Любові і Надії звернувся до учасників зустрічі колишній військовий, учасник бойових дій у Афганістані Сергій Іванович Стасюк, нині – священик, настоятель Свято-Воздвиженської церкви. Віра допомогла йому загоїти важкі рани від втрати своїх побратимів. А він через Віру допомагає іншим з оптимізмом дивитись у завтрашній день.

На завершення зустрічі представники спілки ветеранів Афганістану подарували перші примірники книги для дитячих бібліотек України. Книжковий подарунок отримали також майбутні воїни – вихованці військового училища. Вручили збірку також вдові героя афганської війни і доньці героя війни минулої, який загинув у війні нинішній…

Під час презентації у виконанні читачів та бібліотекарів — ведучих презентації — звучали вірші з книги, а пісні присвячені всім солдатам миру у виконанні Володимира Трояна, Богдана та Романа Полянчуків не залишили байдужим жодного в залі.