Учасники АТО бажають вчитися у вишах

Дата: 18.07.2016 Переглядів: 111

14 липня в Івано-Франківську представники сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, ветеранських організацій воїнів АТО, прикарпатського університету та громадські активісти радилися, як вирішити питання щодо реалізації освітніх прав учасників АТО при вступі до вищих навчальних закладів та особливостей психологічної адаптації в студентському середовищі демобілізованих та військовослужбовців.

Зокрема, голова постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей, депутат обласної ради від ВО “Свобода” Наталія Чаплинська зауважила, що тема здобуття воїнами АТО вищої освіти є дуже важлива.

Війна вносить дуже багато корекції в життя воїнів і є багато бійців, які хотіли б здобути професію чи перекваліфікуватися. Ми підготували звернення до міського голови і голови облради, щоб з бюджетів надали повне чи часткове фінансування для здобуття освіти для бійців та їх дітей“, – каже депутат.

Як пояснив заступник директора юридичного інституту Юрій Микитин, можливість вступу на державну форму навчання для учасників АТО становить 10%. Якщо кількість державного замовлення становить від 2-3 до 20 місць, то з них тільки 1-2 місця отримають воїни. Але  цього недостатньо, адже вони борються за місце з сиротами та іншими пільговиками. Ще одна проблема полягає в тому, що більшість воїнів хоче вступити на заочну форму, а тут державних місць практично немає.

Звернення до влали Ів-Фр.щодо фінансування освіти уч.АТОСаме тому активісти підготували звернення до міського голови, очільників облради і ОДА, щодо можливості фінансування з бюджету навчання тих воїнів, які не зможуть отримати можливість навчатися на державній формі. Йдеться про внутрішній конкурс між самими бійцями за стипендію на навчання. Наприклад, якщо є 28 учасників АТО, які хочуть навчатися і з них 3 отримають можливість навчатися на державній формі навчання, то решту 25 зможуть позмагатися за стипендію від міської чи обласної ради.

Інформує Мирослав Кріль, завідувач сектору Служби в Івано-Франківській області