Ветеран Другої світової відзначив 99 років

Дата: 04.11.2015 Переглядів: 493

IMG_1603Киянин Михайло Павлович Павлов, генерал-майор юстиції у відставці, 3 листопада цього року відзначив 99-й рік народження. Одними з першихдо помешкання навідались привітати ветерана-довгожителя представники Всеукраїнської Спілки ветеранів війни, яку очолює генерал-полковник у відставці В. Воронцов і в якій багато років, після звільнення з лав Збройних сил,активно працював іменинник на громадських засадах.

Ясна річ, такий солідний і почесний життєвий шлях ветерана вмістив чимало важливих подій, зокрема, під час Другої світової війни. Так, вже з перших днів, у червні сорок першого, він відчув на собі, що таке війна з фашизмом. У надважких умовах,не роздумуючи ні на мить, долучився до активних бойових дій. Спочатку, як військовий юрист з’єднання за штатною посадою. Та невдовзі його військова частина, як і сотні інших на перших порах війни, потрапила в оточення. Кмітливому і мужньому молодому офіцерові довелося разом з усіма відбивати моторизовані навали передових сил ворога, піднімати бійців в атаку.

Виходячи з оточення, молодий військовий юрист зміг згуртувати навколо себе розгублених людей і об’єднав їх у бойовий партизанський загін. Майже цілий рік він успішно діяв у ворожому тилу. Лише наприкінці 42-го вдалося пробитися до своїх. А згодом повернувся у діючу армію, яка перейшла у наступ. Перемогу зустрів у столиці Австрії Відні.

Після війни військовий юрист Михайло Павлов залишився в строю і продовжив службу на різних посадах за військовою професією. Вже у Київському військовому окрузі дослужився до генеральських зірок.

Ветерани ВСВВ щиро привітали іменинника з визначною датою, вручили квіти та пам’ятну адресу від керівника ветеранської організації, в якій побажали благополуччя та доброго самопочуття на фінішній прямій перед столітнім ювілеєм життя.