Високотехнологічні протези виготовлятимуть в Україні

Дата: 14.12.2016 Переглядів: 81

До кінця року 65% високотехнологічних протезів буде виготовлено в Україні. Про це 14 грудня заявила директор Українського науково-дослідного інституту протезування Антоніна Салєєва на засіданні Уряду під час розгляду питань щодо виконання положень Конвенції ООН з прав осіб з інвалідністю.

У своєму виступі Антоніна Салєєва розповіла про досвід інших країн, який показав, що витрати на засоби протезування хоч і досить великі, але вони доцільні та ефективні, якщо вдається вирішити основні завдання – компенсувати втрачені функціональні можливості пацієнтів; підібрати засоби реабілітації індивідуально; і, забезпечити відповідність міжнародним нормам. За її словами, на сьогодні в Україні на перше місце виходять не технічні характеристики засобів, а їхні функціональні можливості.

За словами Антоніни Салєєвої, сьогодні більше 600 учасників АТО мають ампутації верхніх та нижніх кінцівок. Їхній вік, переважно, від 19 до 35 років, і їм дуже важливо бути забезпеченими високофункціональними засобами. 325 з них вже успішно опротезовані в Україні. На жаль, раніше протези з електронним управлінням виготовлялись лише за межами України, тому державою було докладено зусиль, щоб ці пацієнти були відправлені для протезування за кордон, де одночасно відбулась і підготовка вітчизняних фахівців.

«Зараз у нас вже є сертифіковані фахівці по виготовленню найвищих технологій електронних кисті, передпліччя, плеча та стегна, і до кінця 2016 року більше 65% цих складних конструкцій буде виготовлено в Україні»,– заявила Антоніна Салєєва.

Та дуже важливим, за словами директора УкрНДІ протезування Антоніни Салєєвої, є те, що технології, які освоїла Україна, дають хороше підґрунтя для створення постійно діючої учбової бази з підготовки бакалаврів за спеціальністю «Ортопедична технологія та інженерія», що відповідає ІІ кваліфікаційному рівню за міжнародною шкалою. Для цього Міністерством соціальної політики вже сьогодні введено професію «Ортопедичний технолог», а науковцями інституту протезування, університетів і медичних закладів підготовлено проект учбового плану та відповідних професійних програм, які будуть надані Міністерству освіти та науки для розгляду. Оперативне опрацювання цих матеріалів дозволило б вже протягом 2017 року дооснастити учбову базу і почати підготовку сертифікованих викладачів. В результаті створити в Україні базу підготовки висококваліфікованих протезистів, що відповідатимуть міжнародним стандартам.

Про це повідомляє “Урядовий портал”.