Виставки, присвячені АТО

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 430

В музеях столиці з’явилися виставки з експонатами із зони антитерористичної операції. Цінні речі вишукують активісти, привозять бійці під час ротації, а також збирають на полях битв самі працівники музеїв, які разом з волонтерами їздять в небезпечні експедиції в зону АТО.

В Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни перші експонати з АТО вже виставили для огляду відвідувачами. В експозиції можна побачити бойові автомати Калашнікова, протитанкові міни, пускові пристрої РПГ, частина гранати РПГ-26 і бронебійний снаряд ЗБМ-22.

Всі експонати привезли в музей волонтери зі сходу країни.

На території музею можна побачити також частини обмундирування, зброю, натільний хрестик і карту загиблого Олега Михнюка. Цей боєць під час Майдану командував 8-ю “афганською” сотнею, а на сході воював в батальйоні “Айдар”. Він героїчно загинув 20 серпня під Луганськом і був посмертно нагороджений орденом “За мужність” I ступеня.

В музеї-заповіднику “Битва за Київ у 1943 році” (с. Нові Петрівці) можна побачити радіостанцію самого “Біса”, посвідчення убитого ополченця ДНР, а також прострілені бойовиками дерев’яні ящики із землею, які наші бійці використовували для спорудження укрепсспоруд.

(за матеріалами газети “Метроnews”)