Запрошуємо до участі у конкурсі «Книга пам’яті мого роду»

Дата: 29.12.2014 Переглядів: 395

На виконання Указу Президента України № 604/2012 від 19.10.2012 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей, Національною бібліотекою України для дітей під патронатом Міністерства культури України за підтримки Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, Української спілки ветеранів Афганістану, Національного видавництва дитячої літератури «Веселка» проводиться сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду».

Основним завданням Конкурсу є збереження пам’яті про події Другої світової війни та подвиги захисників нашої держави, стимулювання пізнавальної активності і самостійності у дітей та підлітків, спонукання їх до творчості. Учасниками Конкурсу виступають  спеціалізовані бібліотеки для дітей та діти з усіх областей України у 2-х вікових категоріях: читачі-учні (вихованці) 6-11 років, читачі-учні (вихованці) 12-16 років.

Конкурс у двох номінаціях – сімейні книги пам’яті та відео книги, проводиться в період – з 01 січня по 14 жовтня 2015 року у два тури:

  • перший – з 01 січня по 09 травня на обласному рівні;
  • другий – з 10 травня по 14 жовтня в місті Києві.

Учасники Конкурсу кожної номінації та вікової категорії разом з батьками повинні підготувати книги пам’яті свого роду. Роботи мають бути гарно оформлені за змістом і жанром за такими напрямами: родинні історії або розповіді про представників родини, які брали участь у Другій світовій війні – на фронті, в тилу, в партизанських загонах, в підпіллі, були примусово вивезені до Німеччини.

Книга пам’яті в паперовому вигляді має бути виконана на аркушах формату А4 за допомогою різних технік, з використанням будь-яких матеріалів. Відеокнига виконується в форматі mp3, тривалість не більше п’яти хвилин з використанням фотоматеріалів, спогадів тощо.

Обласні журі Конкурсу підбивають підсумки та визначають по три переможці першого туру у кожній номінації та віковій категорії до 9 травня 2015 року. Нагородження відбудеться під час заходів з відзначення 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війни 1941 – 1945 років.

Роботи учасників-переможців  Конкурсу  першого туру надсилаються до центрального організаційного комітету (03190, м. Київ, вул. Баумана, 60, Національна бібліотека України для дітей) з поміткою «Сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду» до 1 червня 2015 року. Дата визначається за позначкою на поштовому штемпелі. Роботи, які будуть надіслані пізніше вказаної дати, журі не розглядатиме.

Для переможців Конкурсу в кожній номінації та віковій категорії встановлюються перше, друге та третє місця. Головне журі оцінює роботи в другому турі, що надійшли від обласних журі та до 30 вересня 2015 року, визначає переможців. Нагородження переможців відбудеться під час святкування Дня захисника України 14 жовтня у Національній бібліотеці України для дітей. Творчі роботи, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються, а зберігаються в НБУ для дітей та можуть бути використані за згодою автора у її подальшій роботі.

Надважлива мета Конкурсу – формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до представників старшого покоління, збереження пам’яті про Перемогу і ветеранів Другої світової війни, усвідомлення важливості знань про історію роду та своїх предків, їхнього вкладу у справу відстоювання незалежності України.

Більш повну інформацію про проведення Конкурсу можна отримати на офіційному веб-сайті НБУ для дітей та на сайтах бібліотек для дітей – учасниць Конкурсу.

Для участі у Конкурсі запрошуються всі бажаючі. За його результатами відбудеться виставка творчих робіт.

Бажаємо всім успіху!

Додаткова інформація щодо Конкурсу за тел. (+38044) 443-26-31