Земельні ділянки – учасникам АТО

Дата: 17.12.2014 Переглядів: 889

Фахівці територіальних органів Держземагентства у Закарпатській області ухвалили 238 рішень про забезпечення земельними ділянками учасників АТО. Із них прийнято 216 дозволів на розроблення документації із землеустрою. 22 проекти вже затверджено, повідомили у землевпорядній службі області.

У Рівненській області 40 військовослужбовців – учасників АТО оформили земельні ділянки у власність. Головне управління Держземагентства в області надало 130 дозволів на розроблення документації із землеустрою на загальну площу 30,7 гектара. З них 121 земельну ділянку площею 13,9 га виділено для ведення садівництва і 9 ділянок площею 10,1 га – для ведення особистого селянського господарства.

У Дніпропетровській області ухвалено 124 рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо виділення у власність учасникам АТО 127 земельних ділянок загальною площею 177 гектарів. Усього до землевпорядної служби області та відповідних органів місцевого самоврядування від захисників Вітчизни надійшло 372 заяви на отримання земельних ділянок.

Фахівці землевпорядної служби Волині ухвалили 458 рішень про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів. З них 108 рішень щодо надання у власність землі уже затверджено.

Головне управління Держземагентства у Львівській області прийняло 846 наказів про надання захисникам України – учасникам антитерористичної операції на Сході нашої держави дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність.

Депутати Миколаївської міської ради затвердили проект рішення про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок військовослужбовцям, які є учасниками антитерористичної операції, та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Згідно з документом, право на виготовлення проектів землеустрою надано 226 учасникам АТО та членам їх сімей. Також запропоновано внести до проекту рішення клопотання щодо відведення земельних ділянок 54 ветеранам війни в Афганістані.

Наразі ініціативу Держземагентства про соціальну допомогу сім’ям військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України, які захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, широко підтримують в усіх областях країни.

На місцях оперативно діють робочі групи за участю фахівців Держземагентства України, які забезпечують взаємодію територіальних органів земельних ресурсів, органів місцевої влади задля реалізації конституційних прав військовослужбовців на безоплатне отримання ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва.

На сьогодні все більше учасників АТО, які героїчно боронять незалежність України, отримують дозволи на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність. Цю роботу спеціалісти органів земельних ресурсів проводять терміново.

Нинішня ситуація з виділенням земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих військовослужбовців має стати лакмусовим папірцем рівня самосвідомості, патріотизму голів сільських, селищних та міських рад. Обійти увагою таких людей не можна, та й абияк поставитися до заявників теж не можна. Тому варто до кожного звернення, клопотання підходити індивідуально.