Зустріч ветеранів-ракетників з молоддю

Дата: 18.01.2017 Переглядів: 65

18.01.2017 з нагоди  110-ї річниці від дня народження видатного українського  вченого С.П. Корольова  в залі Адміністративної ради КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася зустріч керівництва НТУУ «КПІ», ветеранів-ракетників ВСГО «Союз ветеранів РВСП України», родичів С.П. Корольова, космонавтів України і колишнього СРСР, керівництва підприємств ракетно-космічної галузі НКАУ з молоддю України за круглим столом.

У заході взяли участь ректор НТУУ «КПІ», академік НАН України – Згуровський М. З.; проректор з наукової роботи, академік НАН України – Ільченко М. Ю.; донька С.П. Корольова, доктор медичних наук, професор – Корольова Н. С., а також його онук – С. І. Корольов; перший космонавт України, Герой України – Каденюк Л. К.; космонавт СРСР, Двічі Герой Радянського Союзу – Алєксандров О. П.; керівники підприємств ракетно-космічної галузі України, інші посадові особи. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Корольову.

Відкрив засідання та представив почесних учасників і гостей ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський. Присутнім було продемонстровано відеофільм «Тріумф і трагедія С.П. Корольова».

Своїми цікавими спогадами про батька поділилася донька вченого Наталія Сергіївна Корольова. Вона розповіла про складне, водночас видатне і трагічне життя свого батька. По завершенню виступу вона подарувала КПІ свою книгу про життя батька та декілька експонатів для музею.

Багато змістовної та цікавої інформації про С.П. Корольова, становлення та розвиток ракетно-космічної галузі СРСР та України, пуски ракет-носіїв та польоти в космос почули учасники заходу у виступах космонавтів.

Керівники підприємств ракетно-космічної галузі України, ветерани-ракетники в своїх виступах підкреслювали визначну роль Корольова в розвитку та становленні ракетно-космічної промисловості, в досягненнях вітчизняних ракетників та науковців та в освоєнні космічного простору.

З великою зацікавленістю учасники заходу переглянули фотопрезентацію: «Родина С.П. Корольова в КПІ. Дружба довжиною в півсторіччя».

Неабиякий інтерес до постаті Сергія Корольова, його життєпису та досягнень, проявила присутня в залі молодь. Сергій Павлович справедливо носить звання основоположника практичної космонавтики і є гідним прикладом мужності та незламності для молодих поколінь.

По завершенню офіційної частини заходу та заключного слова ректора НТУУ «КПІ» спілкування продовжилося в неформальній обстановці, учасники та гості отримали подарунки, обмінялися сувенірами та мали змогу обговорити питання подальшої взаємодії.