Зустріч з учасниками АТО та їх сім’ями: «Герої живуть поруч»

Дата: 27.10.2015 Переглядів: 1629

Вперше в історії незалежної держави  цього року вся країна святкувала День захисника України. Саме 14 жовтня тісно пов’язане із захистом Української держави. Впродовж тижня з 12 по 16 жовтня по всій країні проходили заходи приурочені цьому найважливішому, для всіх нас, святу. На даний час на сході України знаходиться чимало  патріотів, які без вагань покинули сім’ю, дім, роботу та пішли захищати рідну землю від підступного ворога. А вдома їх терпляче чекають та моляться, щоб їх батько, син чи чоловік повернувся живим. А нам в свою чергу хочеться висловити слова подяки всім тим, хто  з честю виконав свій  обов’язок перед Батьківщиною, своєю родиною, обов’язок –захищати свою державу, її незалежність та територіальну цілісність, тому ми організували для них це свято.

«Герої живуть поруч» саме під таким гаслом відбулася зустріч  у нашому закладі, Центрі соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, м. Коростень, де були запрошені учасники АТО та їх сім’ї. Адже День захисника України -це  свято не тільки тих, хто захищає, а й тих, хто їх чекає вдома, свято для їхніх дружин, дітей та батьків.

Зустріч відбулася в дружній, по-домашньому, теплій атмосфері.З привітальним словом до учасників звернувся директор ЦСПР населення. У своїй промові він наголосив на важливості самого свята для всіх нас та коротко розповів про напрямки діяльності закладу. А далі «Коло знайомств» або «Візитна картка». Саме так  в невимушеній обстановці всі мали можливість ближче познайомитись один з одним. І, мабуть, неочікувано для всіх присутніх  калейдоскоп ідей під назвою: « Я вважаю…», де   ми з’ясували, що для кожного з нас означають такі святі поняття як: Батьківщина, гімн, прапор, герб, сім’я. Всі учасники працювали  активно, охоче:  як батьки так і діти. Цікавим видався етап  створення гербу своєї сім’ї. Адже герб -це  знак держави, міста чи роду. А сім’я – це маленька держава з своїм побутом, сімейними традиціями та звичаями.

З таким завданням мали впоратися  батьки та діти, проте в різних залах, аби пізніше можна було порівняти чи збігаються а, можливо, відмінні думки та погляди у членів родини.  І, безумовно, що  всі присутні були одностайними в одному, як  дорослі так і діти: мрія в них одна –мир в Україні, спокій в родині, безхмарне небо над головою.

Спеціалісти Центру також представили до уваги всіх присутніх свій герб, логотип закладу, девіз якого: «З вірою в серці, з надією на добро, з любов’ю до людей», щоб ще раз нагадати, що їх тут чекають і розуміють, і зможуть допомогти.

Щоб підкреслити значення сім’ї для кожного з нас, значення почуття родини як складової частини держави, її  недоторканість  та територіальну цілісність,  діти учасників АТО складали карту України- єдиної, суверенної і неподільної, а  ми її маленька часточка. Всі зрозуміли, що нам є що цінити і берегти, що наші герої живуть з нами поруч і ми їм вдячні.

На згадку  ми всім подарували  власноруч виготовлені волонтерами Центру логотипи нашого закладу, вітальні листівки для захисників України, а наймолодшим учасникам- м’які іграшки та книжечки.А наші гості висловили  слова побажань: миру, добра  і любові. На завершення зустрічі   пролунала пісня: «Країно моя – Україно», де всі присутні долучилися до її виконання.

Зустріч закінчилася, але залишаться спогади про теплу, дружню, домашню, невимушену  атмосферу, пережиті емоції, добре слово та надія на краще мирне майбутнє.

Віра Гис –спеціаліст Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи,координатор міжнародних програм та проектів