14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС

Дата: 15.12.2016 Переглядів: 116

За інформацією всеукраїнського громадського об’єднання  «Асоціація «К» Служби Безпеки України» проведено урочистий захід, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.

20161214-vozlozhenye-buketa14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

20161214-tsvetyi-pohybshym-lykvydatoramЗа роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, не пошкодували своїм життям задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

В цей день членами Асоціації були відзначені активні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, здійснено покладання вінків до меморіалу героям чорнобильцям, могил жертв чорнобильської катастрофи.

20161214-memorial-chornobiltsyam