4 річниця від дня кривавих подій на Університетській

Дата: 22.02.2018 Переглядів: 119

Хвилина мовчання, скорбна композиція «Пливе кача», під яку Героїв Небесної Сотні проводжали в останню путь в 2014-му на Майдані.

Харків схилив голови перед загиблими героями. 20 лютого місто вшановує пам’ять про трьох своїх земляків, що поклали життя під час однієї з найкривавіших сутичок Революції Гідності. У результаті тих подій загинуло 100 активістів, серед яких і троє харків’ян — Юрій Паращук, Євген Котляр та Владислав Зубенко. В університетах, де навчалися Владислав та Євген відбулося урочисте покладення квітів до меморіальних дошок.

Це аж ніяк не кадри з військового кіно. Так чотири роки тому виглядав Майдан після однієї з найкривавіших сутичок. 20 лютого 2014 року мало бути перемир’я. Адже на столичній бруківці вже застигла кров 30 українців. Але зброя цього дня так і не затихла. Постріли і вибухи лунали у центрі міста з самої ночі. Та найкривавішим став саме ранок 20 лютого. А за кілька днів країна схилила голову в жалобі за сотнею загиблих активістів, серед них були і троє харків’ян. І сьогодні, у чотирирічну річницю смерті харківських патріотів, пам’ять про них вшановує все місто.

«Чотири роки тому я так само, як і ви зараз, був на цьому самому місці. І це багато значить для мене, – зазначив заступник керівника області. – Сьогодні я перебуваю тут за дорученням глави ХОДА Юлії Світличної. Це дійсно патріотична людина, який займається всіма проблемами сімей Героїв Небесної Сотні». Михайло Черняк наголосив, що головне, про що необхідно пам’ятати сьогодні, це єдність.

Після мітингу-реквієму його учасники, серед яких і представники Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО у Харківській області Валерій Мануйленко та Олексій Єрьоменко,  пройшли ходою до намету «Все для перемоги» на площі Свободи, а потім – до пам’ятного каменю Героям, які загинули за свободу і незалежність України. Учасниками мітингу стали родичі Героїв, активісти харківського євромайдану, представники громадських організацій, харків’яни та гості міста.