70 років разом: подружжя прикордонників з Києва відсвяткувало “платинове” весілля

Дата: 19.03.2018 Переглядів: 196

Ветерани-прикордонники: 88-річна Ольга Андріївна та 92-річний Петро Павлович Салява відсвяткували своє “Платинове або Благодатне” весілля.

У далекому 1947 році дороги Ольги і Петра перетнулися. Це була любов з першого погляду. У березні 1948 року вони одружились. А у березні 2018 року вони ще раз стали на весільний рушник.

Із спогадів ювілярів:

Ольга Андріївна є живим свідком початку Другої світової війни в Україні. У перший день війни, 22 червня 1941 року, у важких боях загинув її батько – заступник начальника прикордонної застави. Ользі Андріївні тоді було 10 років. В цей страшний день по волі обставин вона розлучилась з мамою, яка була вагітна її молодшим братом. Довгих 3,5 роки дівчинка жила в чужій сім’ї, а з мамою зустрілася тільки після війни.

У 1944 році Петро Павлович у неповних 18 років пішов на фронт. Йому довелося звільняти Білорусію і Литву. У 1947 році після закінчення прикордонного училища він отримав призначення на посаду заступника начальника прикордонної застави. Навесні 1948 року Петро Павлович приїхав до матері своєї коханої, щоб просити руки Ольги Андріївни. Коли мама побачила офіцера з тієї ж застави, де загинув її чоловік і батько Ольги, зрозуміла, що це справді доля, і зі сльозами на очах не могла відмовити закоханим. Молоді відсвяткували весілля 8 березня 1948 року на прикордонній заставі.

14 березня 2018 року виповнилось 70 років спільного подружнього життя Петра Павловича та Ольги Андріївни. Бадьорі, сповнені сил та натхнення вони радо поділились секретами сімейного довголіття та родинного щастя на урочистій церемонії поновлення обітниць «Сімейні цінності».

70 років подружнього життя в народі називають Вдячне весілля. Тож подякували за те, що ювілярам вдалось зробити доброго за роки спільного життя родичі, представники спілки ветеранів, прикордонники.

Під час урочистостей ювіляри пригадали найзнаменніші моменти свого життя та зауважили, що взаєморозуміння, довіра та безмежне кохання, котре ніколи не згасає, і є запорукою довгого шлюбу. Ювіляри пригадують, що жодного разу серйозно не сварилися. Просто Ольга Андріївна завжди підтримувала та погоджувалась із чоловіком та по-мудрому знаходила можливість зробити все по-своєму.У знак пошани до мудрості жінки  вона була нагороджена Орденом Берегині.

Щасливе подружжя дякує керівникам Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників, Адміністрації Держприкордонслужби, Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ», Деснянського районного управління юстиції у місті Києві, персоналу Деснянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, колективу Академічного ансамблю пісні та танцю Державної прикордонної служби України, родичам, друзям, знайомим і колегам за влаштоване незабутнє свято з музикою, подарунками та квітами.