Артур Дерев’янко: Реабілітація потрібна 100% військових, які брали участь в бойових діях

Дата: 12.11.2015 Переглядів: 181

12 листопада, Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко поінформував радіослухачів “Радио Вести” про діяльність державних органів у сфері реабілітації військовослужбовців, які брали участь в АТО.

Це була чергова розмова у рамках спеціального проекту “Реабілітація” (автор – Марина Бердичевська), який вже декілька днів триває в студії “Радио Вести”. В ході бесіди обговорювалися питання медичної та психологічної реабілітації, залучення ресурсів держави, участі громадських організацій, волонтерів, експертів-психологів, допомоги міжнародної спільноти.

Участь в розмові взяв також перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко, який акцентував увагу ведучих програми та радіослухачів на масштабах проблеми, яка виникла в країні з початком бойових дій.

Артур Дерев’янко зазначив, що враховуючи кількість силових структур, які задіяні в АТО, реабілітації зараз фактично потребує сто відсотків тих, хто брав участь в бойових діях. Крім того, реабілітація в той чи іншій мірі потрібна також волонтерам, медикам, сім’ям учасників АТО. І ця система в цьому році вибудовується всіма заінтересованими відомствами – МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Службою разом із науковими організаціями, волонтерськими та громадськими об’єднаннями із залученням зарубіжного досвіду.

Він докладно розповів про державні програми, якими опікується Служба, зупинився на проблемах, що потребують негайного вирішення, одною з яких є недостатня інформованість учасників АТО на місцях. Голова Служби повідомив, які ресурси виділені державою на психологічну реабілітацію, що робить Служба в цьому напрямку, які реабілітаційні установи вже працюють і готові приймати бійців.

Учасники бесіди, гості студії, до яких приєднався і директор державного медіко-соціального центру ветеранів війни при МОЗ України Юрій Гриненко, наголосили на тому, що питання і медичної, і психологічної реабілітації має вирішуватись в комплексі.

Прослухати