Артур Дерев’янко: “У держави є кошти на закордонне протезування”

Дата: 23.11.2015 Переглядів: 361

Голова Служби дав прес-брифінг для представників засобів масової інформації з приводу повернення з Німеччини учасника АТО Олександра Терещенка, якому здійснено протезування верхніх кінцівок виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні

23 листопада у приміщенні Служби, за адресою пров. Музейний, 12, відбулося засідання експертної групи з розгляду документів щодо протезування за кордоном учасника антитерористичної операції Олександра Терещенка. Український патріот після важкого поранення втратив обидві руки і йому здійснено протезування рук німецькими фахівцями. На засіданні розглянуто результати його протезування виробами підвищеної функціональності компанією “OttoBock” (Німеччина).

IMG_0541
Термін протезування становив 7 тижнів: з 5 жовтня по 20 листопада 2015 року. Протезування за кордоном повністю профінансовано державою, що коштувало більш 4 млн. грн. Тобто кожна штучна кінцівка нового покоління коштує понад 63 тисяч євро. Ця компанія здійснює також обслуговування протезних виробів, що виготовлені та встановлені фахівцями компанії, або фахівцями її офіційних представництв.

відео

Foto

IMG_0590

Фото0833

З цього приводу, після завершення засідання, Голова Служби дав прес-брифінг для ЗМІ, на якому поінформував журналістів щодо участі держави у наданні допомоги з протезування українських бійців, які постраждали, захищаючи територіальну цілісність України

Він нагадав, що протезування та ортезування учасників АТО в Україні здійснюється за кошти державного бюджету.
Голова Служби звернув увагу журналістів на те, що Урядом визначено безоплатне протезування (ортезування) за кордоном виробами підвищеної функціональності для учасників антитерористичної операції (постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 518), на що державним бюджетом передбачено відповідні кошти.

Фото0834Артур Дерев’янко зазначив, що завдяки державі збільшено розмір грошової допомоги на протезування за кордоном. На сьогодні ця допомога на протезування (ортезування) однієї кінцівки складає 1 096 200 грн., а в окремих випадках може бути збільшена у два рази.

Голова Служби розказав, як Службою виконується державна програма складного протезування, про партнерів державного органу – громадські організації, благодійні фонди, в тому числі міжнародні.

У 2015 році Службою організовано протезування 3 учасників АТО у Німеччині компанією “Otto Bock” та 3 бійців в Італії, компанією “Сorpora centro ortopedico”). Ще четверо готуються для відправки на протезування за кордон.

Він додав, що Службою здійснюється щотижневий моніторинг ситуації та персональних потреб учасників АТО, які потребують протезування (ортезування) або забезпечення іншими видами технічних засобів реабілітації. Інформація регулярно оновлюється на офіційному веб-сайті Служби у розділі “Протезування та технічні засоби реабілітації”.

У прес-брифінгу взяв участь і Олександр Терещенко, який докладно розказав про етапи свого лікування у Німеччині, продемонстрував, як управляти протезами, чому навчився та що вже може робити “новими руками”.

Герой також звернувся до своїх побратимів, які отримали важкі поранення, і з проханням вірити в себе, в перемогу, не схилятись.

Артур Дерев’янко запевнив, що Державна служба робить і буде робити все можливе, щоб постраждалі учасники АТО пройшли гідне лікування, інтегрувалися в суспільство і змогли відчувати себе корисними громадянами.

Фото0831

Після закінчення прес-брифінгу начальник відділу забезпечення санаторно-курортним лікуванням за засобами реабілітації Олексій Моха надав інтерв’ю телеканалу “UBR” щодо організації оздоровлення учасників АТО у санаторно-лікувальних закладах. О. Моха поінформував про організацію роботи щодо виконання державної програми санаторно-курортного лікування, налагодження інформування бійців, санаторії-переможців тендеру, фінансування програми.

А виконуючий обов’язки начальника відділу соціальної, професійної адаптації та психологічної реабілітації Сергій Войчук поінформував кореспондента телеканалу “1+1” з питань професійної адаптації учасників АТО, які повертаються з зони бойових дій і потребують перенавчання чи отримання нової професії.