Берці змінили на бутси

Дата: 28.05.2019 Переглядів: 82

Коли у 2014 році Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації населення розпочинав працювати з учасниками антитерористичної операції, то, зазвичай, заходи ініціювалися фахівцями ЦСПР. Проходив час, ініціатива потроху почала переходити й до самих ветеранів. Спочатку це була волонтерська допомога нашим землякам на Сході, потім – заходи дозвілля для родин часників бойових дій. Незабаром ветеран Віктор Красюн та ще кілька однодумців заснували громадську організацію «Учасники бойових дій АТО», з якою ЦСПР нині працює пліч-о-пліч за різними напрямками.

Спільними зусиллями минулого року створено музей АТО – потужну базу для патріотичного виховання молоді. Цьогоріч, на загальному зібранні учасниками АТО було обговорено ще кілька цікавих ініціатив та спланована й розпочата робота над їх втіленням.

Одна з таких ініціатив – створення футбольної команди учасників АТО, автором ідеї якої виступив ветеран Ярослав Гаркуша. Ярослав, а тепер вже капітан ФК розповідає: «Подібні команди вже є в інших районах по всій Україні. Вже п’ятий рік поспіль проводиться чемпіонат з футболу Всеукраїнської ліги учасників АТО на Кубок Героїв АТО».

Охочі грати знайшлися швидко. До команди запрошували не лише тих, хто раніше захоплювався футболом, а й тих, хто востаннє грав на уроці фізкультури. Вікових обмежень теж немає, головне – бажання грати й перемагати! Серед атовців знайшовся й свій тренер – Олексій Бражевський, який раніше тренував місцеву футбольну команду, що неодноразово здобувала кубки першості районного й обласного рівня.

Кожного тренування додається новий гравець. Так, одного вихідного дня прийшов подивитися на тренування батько чотирьох дітей Леонід Олійник, спробував «просто пограти один раз» і все, залишився в команді. Тепер на стадіон приходить разом зі старшими синами. Є серед гравців представники ЗСУ, Нацгвардії, прикордонники.  Географія команди не обмежується Іванковом, хлопці приїздять з інших населених пунктів. Тренуються щотижня. Всі працюють і більшість не в Іванкові (хто в Чорнобилі, хто в Києві чи Вишгороді), проте тренування намагаються не пропускати.

Команда ще формується, пройшло зовсім мало часу, щоб зігратися. Проте від пропозиції Відділу культури, національностей, релігій, молоді та спорту взяти участь у змаганнях за перехідний районний кубок не відмовилися. Вирішили спробувати свої сили.

І ось цієї суботи перша гра ФК “Іванків-АТО” відбулася! А за нею й друга! У першій грі суперництво склала молода й завзята збірна Поліського району “Лісівник”, постійно граюча команда, володарі минулорічного кубка. Наступною була гра з досвідченою командою зі Шпилів. Наші учасники АТО показали себе витривалими, наполегливими, досить технічними, не дивлячись на брак досвіду та навичок командної гри. Тільки воєнні травми трохи давали про себе знати та численні шрами нагадували про інший досвід. В одного з наших героїв, наприклад, понад 40 осколків залишилося в ногах після тяжкого поранення й складної реабілітації… Проте в команді не звикли жалітися, бо це справжні чоловіки. Тільки берці змінили на бутси. А волі до перемоги їм не позичати!

Звичайно, з першого разу перемогти не вдається, мабуть, нікому. Проте команда швидко вчиться і вже навіть друга гра була більш злагодженою і динамічною. Були моменти в грі, коли майстерності іванківських гравців аплодували не тільки власні вболівальники, а й група підтримки суперників.

В цілому команда задоволена першим днем, спортивною атмосферою, додалося азарту й мотивації, пройшли своє футбольне “бойове хрещення”. А далі регулярні тренування й ігри зроблять своє діло. Все тільки починається! “Ми в вас віримо!”, – говорить заступник директора Іванківського ЦСПР Людмила Шелест.