Бійці АТО та їхні сім´ї можуть лікуватися за державними програмами

Дата: 02.03.2016 Переглядів: 101

Під керівництвом директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Мирона Матейка, за участі фахівців з медицини катастроф, мобілізаційної роботи, головного спеціаліста сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Івано-Франківській області Мирослава Кріля 26 лютого 2016 р. відбулася нарада з відповідальними особами в лікувально-профілактичних закладах щодо медичного супроводу бійців.

У заході взяли участь координатори обласного центру допомоги учасникам АТО Наталія Сербин і Вероніка Дичковська.
Обговорювалися питання, які стосуються організації медичної служби щодо диспансерного спостереження і лікувального процесу учасників АТО та демобілізованих, а також напрацьовано спільний механізм щодо їхнього обслуговування.

Як зазначалося на засіданні, від березня 2014 року було введено в дію, відповідно до кожного медичного закладу, клінічний маршрут для військовослужбовців, який постійно оновлювався та доповнювався. У кожній центральній районній лікарні ведеться медичний паспорт учасника антитерористичної операції, в якому є повна інформація про бійця, а сааме: де знаходиться він на даний час, де проживає, скільки разів звертався за медичною допомогою, коли був госпіталізований тощо.

Під час зустрічі неодноразово наголошувалося, що саме сім’ї загиблих учасників бойових дій та самі ж бійці можуть лікуватись за державними программами. Також було запропоновано залучити військкомати до співпраці, а саме – надати їм інформаційний пакет щодо загальних пільг бійцям. Адже, як стверджують фахівці, туди найперше звертаються учасники АТО, і саме там було б найлегше їх поінформувати.