Бородянський Центр СПР приділяє особливу увагу дітям з родин учасників АТО

Дата: 10.11.2015 Переглядів: 219

Методичний семінар “Соціально-психологічна допомога дітям, котрі зазнали психічної травматизації внаслідок впливу складних життєвих обставин”, поведений психологічною службою Бородянського Центру СПР, допоможе психологам і соціальним педагогам освітніх закладів бути ефективними при вирішенні складних професійних випадків, що виникають під впливом сучасних психотравмуючих подій.

Діти, як той лакмусовий папірець, відображають усі проблеми, що ускладнюють життя довкола них: в родині, колективі, соціумі. Більш того, не завжди розуміючи причини кризових явищ, не маючи ще захисних механізмів проти психологічних впливів, вони особливо страждають і піддаються травмуючим факторам стресу.

У зоні ризику сьогодні діти учасників АТО, діти вимушених переселенців, які разом зі своїми родинами втратили все й намагаються прижитися у нових громадах, діти із знедолених родин, які особливо гостро відчувають тиск несприятливих сучасних економічно-соціальних обставин.

семінар психологів 2Важливим партнером психологічної служби Центру соціально-психологічної реабілітації у роботі з даною цільовою категорією мають бути психологи шкільних закладів. Завдання соціального педагога чи шкільного психолога – вчасно виявити проблему і надати дитині професійну допомогу, аби змінити її ставлення до ситуації, поліпшити психоемоційний стан, а відтак – мінімізувати вплив стресу на психічне й фізичне здоров’я дитини. Однак для цієї роботи необхідно володіння спеціальними методиками, які, на жаль, не зовсім доступні для фахівців-освітян.

На запит методичного кабінету відділу освіти Бородянської РДА фахівці відділу кризових ситуацій та психологічної служби Бородянського центру СПР (який з грудня 2014 р. працює під егідою Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції) розробили спеціальну програму навчання для практичних психологів і соціальних педагогів освітніх закладів.

Проведений методичний семінар став “першою ластівкою” в реалізації даної програми.

семінар психологів 1Тетяна Сошко, заступник директора та керівник відділу кризових ситуацій ЦСПР, розкрила перед колегами-освітянами техніки надання психологічної допомоги дітям, що отримали травматичний стрес чи опинилися у кризовій ситуації. При цьому вона використала також новітні для України ізраїльські методики, отримані під час тренінгового навчання від провідних фахівців країни, яка перманентно перебуває у стані війни.

Практичний психолог Центру Олена Вітковська – яка пройшла спеціальне тренінгове навчання у відомого в світі американського психотерапевта, психолога Френка П’юселіка й отримала сертифікат тренера – представила учасникам семінару ефективні діагностичні методики та корекційні вправи відповідно даної проблематики, враховуючи різні вікові особливості певних категорій школярів.

Під час обговорення шляхів допомоги дітям деякі представники освітніх закладів озвучили складні випадки зі своєї практики. Тож спільними зусиллями були відпрацьовані можливі варіанти виходу зі складних ситуацій, найбільш прийнятні кроки, що їх має здійснити психолог чи соціальний педагог, «виводячи» дитину з-під впливу психотравмуючих обставин.

Наприкінці зустрічі психолог Луб’янської школи Лілія Бондаренко від імені колег висловила вдячність за цікавий і дуже корисний методичний захід: «Не вперше ми зустрічаємося під дахом Центру «Довір’я», не одну складну тему довелося тут обговорити, проте завжди зачиняємо за собою двері з відчуттям збагаченості корисною професійною інформацією, до того ж маючи на руках актуальні матеріали й розробки для практичного використання. Цього разу я особисто отримала безцінні для своєї роботи з дітками учасників АТО та вимушених переселенців знання й навички. З нетерпінням чекатимемо наступного семінару, адже потреба у тому очевидна.»