Бородянський ЦСПР: народні традиції – цілющі джерела арт-терапії

Дата: 03.04.2018 Переглядів: 317

Щоб вплинути на психологічний стан вагітної жінки, переключивши її з негативно забарвленої, патологічної  тривожності на конструктивно-природнє емоційне налаштування, психологи Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення, що працює у сфері управління Служби, у груповій роботі використовують різні арт-терапевтичні методи.

Так, в очікуванні Великоднього свята спеціалісти Центру провели для учасниць програми «Диво материнства», серед яких і дружини учасників АТО, на базі гінекологічного відділення районної лікрні майстер-клас із виготовлення писанки методом «декупаж».

Спільна творча робота у групі за вмілої фасилітації психолога добре відволікає від негативних думок, емоцій, відчуттів, сприяє підвищенню самооцінки та впевненості у собі через прояви мистецького потенціалу та конструктивне спілкування.

Виготовлення ж саме писанок в українській традиції наділялося сакральним значенням. Їх розпочинали писати з другої половини Великоднього посту. Займалися цим переважно жінки. Вірили, що писанка вийде гарною й матиме силу оберегу, якщо під час роботи над нею думати тільки про хороше. Кожен символ на писаночці щось означав: один – благополуччя, інший – родинний затишок, ще якийсь – народження дитини чи хороший урожай цього року. А ще писанка може бути чудовим подарунком.

Учасниці програми «Диво материнства» із задоволенням залучилися до майстер-класу з виготовлення писанки у стилі «декупаж», який спеціально підібрали для них – враховуючи простоту й безпечність технології – координатор Реабілітаційної студії арт-терапевтичних методик Наталія Марковська, психологи Центу СПР Світлана Краснощок та Наталія Левченко, яка веде консультативно-терапевтичну програму для вагітних та членів їх родин «Диво материнства».