Бородянський ЦСПР: поширюємо технології соціальних змін для учасників АТО

Дата: 10.03.2017 Переглядів: 144

Бородянський соціально-психологічний центр, що працює у сфері управління Служби, активно поширює досвід ефективної допомоги воїнам, які повернулися з війни, та їхнім родинам, зокрема й через громадський сектор.

Так днями соціальний педагог Бородянського ЦСПР Олександр Старовойтенко, автор-координатор першої Всеукраїнської школи самодопомоги, поділився напрацюваннями щодо створення груп самодопомоги (ГСД) серед цільової  аудиторії під час робочої зустрічі, яка за ініціативи громадського об’єднання «Життя після АТО» відбулася у Київській міській спілці ветеранів антитерористичної операції.

У робочій зустрічі взяли активну участь голова правління ГО «Трансформація» Алла Державіна,  Євген Білоножко – співзасновник ГО «Трансформація», один з  організаторів тренінгової роботи для воїнів АТО й фахівців із автором реабілітаційної програми Робертом Пьюселіком (США) та Світлана Доманчук – лідер ГО “Життя після АТО”.

Олександр Старовойтенко розповів колегам, що наразі перша Всеукраїнська школа самодопомоги, створена за активної участі Бородянського соціально-психологічного центру та підтримки Ресурсного Центру ГУРТ, за шість випусків «озброїла» цією новітньою технологією соціальних змін понад сотню громадських активістів. Практично в усіх областях України за допомогою груп самодопомоги люди знаходять вихід з особистих складних ситуацій та вирішують питання на рівні своїх громад та громадських об’єднань.

Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції навесні минулого року сприяла поширенню досвіду Бородянського ЦСПР і підтримала проведення навчання у Всеукраїнської школі самодопомоги для представників територіальних підрозділів Служби та громадських організацій атовців. Отримані там знання й навички лягли на благодатний грунт, і сьогодні ГСД для бійців та членів їх родин діють у Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Львівській областях і навіть у багатостраждальній Авдіївці.

Ознайомившись із досвідом ГСД, створених у різних куточках України громадськими активістами, які свого часу пройшли навчання у Всеукраїнській школі самодопомоги, учасники зустрічі дійшли висновку, що першим кроком має стати підготовка професійних лідерів. Розпочавши із Києва, вони затим поширять свої знання, вміння й досвід на область, інші регіони країни, аби створені групи самодопомоги учасників АТО, членів їхніх  родин об’єдналися в подальшому спільною мережею ефективної взаємодії.

Вже на цьому тижні відбудеться наступна зустріч, де ініціатори  ГСД серед воїнів, їхніх дружин та матерів будуть ознайомлені із деякими технологіями проведення груп самодопомоги, вперше спробують на собі такий дієвий і доступний «інструмент» соціальних перетворень.