Бородянський ЦСПР: Разом можна й побратима на ноги підняти

Дата: 20.02.2017 Переглядів: 136

Оперативна інформація про те, що хтось із бійців АТО потребує негайної підтримки, найчастіше приходить до Бородянського соціально-психологічного центру, що знаходиться у сфері управління Державної служби, через його побратимів. І тоді спільними зусиллями працівники Центру знаходять можливості, аби швидко й влучно ця проблема розпочала вирішуватись. Це один із шляхів зміцнення довіри бойового братства до організації, представленої командою фахівців, покликаних сприяти їх соціально-психологічній реадаптації та поверненню до мирного життя.

Ось і цього разу дорога команди ЦСПР пролягла у село Дружня. Тут після п’яти місяців важкого лікування  травми хребта тільки-но повернувся з реабілітаційного санаторію у Пущі-Водиці молодий боєць. Дружина і двійко маленьких синів дуже люблять і співчувають своїй рідній людині, проте не знають, як зарадити фізичним і моральним стражданням татка, що завдає йому частковий параліч правої сторони тіла. Він ледь пересувається на милицях. Нічого не може робити правицею. Побратими повідомили, що молодий чоловік поволі занепадає духом, адже не вірить у своє одужання, не хоче бути тягарем для своїх близьких.

Психологи Центру звернулися до давнього друга установи і волонтера – надзвичайно досвідченого лікаря, хірурга і травматолога Дмитра Руснака, який із розумінням відгукнувся на прохання про допомогу. Разом із психологом Бородянського центру СПР Наталією Левченко та учасником АТО Дмитром Сиротою вони завітали у звичайну сільську домівку, куди війна принесла біль і тривоги.

Уважний огляд та знайомство з медичними документами дозволили лікарю повернути в молоду дружнянську сім’ю надію – якщо боєць чітко виконуватиме приписи лікаря, вже щонайменше за рік зможе значно відновити рухливість і здоров’я. І той пообіцяв, що віднині щодня працюватиме над собою, долаючи безпорадність і апатію.

А спілкування з психологом допомогло в родині зняти напруження і страхи, почати вибудовувати позитивну модель стосунків, яка сприятиме спільному подоланню хвороб та непорозумінь.

Відколи Бородянський центр СПР знайшов  можливість відкрити у себе спочатку презентаційний офіс соціального проекту учасників АТО, а потім і представництво побратимів, – волонтерська мережа учасників бойових дій почала стрімко розростатися. Це створило умови для розгортання кількох спільних благодійних акцій та проектів. І епіцентром уваги та турботи звичайно стали адреси найгостріших проблем: порятунок від холоду, голоду, страждань…

Практично увесь січень тривала благодійна акція і у лютому волонтери-атовці разом із психологами і соціальними фахівцями Бородянського центру СПР продовжили виїздити – коли із інструментом, коли із пакетом продуктів, і обов’язково з добрим словом та важливою інформацією – у різні населені пункти Бородянського району, аби підставити міцне надійне плече тим, хто цього потребує найбільше.