Бородянський ЦСПР: Серце, відкрите миру й життю

Дата: 14.06.2018 Переглядів: 116

Неформальне спілкування учасників бойових дій із дітьми створює особливу теплу атмосферу, в якій швидше тануть кристалики льоду в мужніх, загартованих війною серцях ветеранів. Дитяче захоплення, безпосередність  та допитливість здатні зарядити позитивною енергією кожного бійця.

Соціальні педагоги Центру соціально-психологічної реабілітації населення у Бородянці, що належить до сфери управління Служби, зкоординовують графіки активностей у літній програмі «Розвиваюче дозвілля» з графіками занять учасників АТО в оздоровчому комплексі фізичної реабілітації чи груп самодопомоги так, щоб з’являвся час на «випадкову» зустріч у сприятливих умовах.

З атовцями Сергієм Михальченком, Леонідом Нурматовим та Дмитром Покидьком учасників літньої програми цього разу знайомить Людмила Бойко, директор Центру СПР. Бійці запросили дітлахів до представництва своїх громадських об’єднань «Київська Русь», «Обпалені війною», «СПАС» та « СВДВ», яке міститься тут же у Центрі. Кожному маленькому гостю виставки соціального проекту учасників АТО  Арт-майстерня «СтвориВласнийДивовижнийСвіт» хотілося потримати в руках чи хоча б доторкнутися до таких чудернацьких виробів із металу, що їх створили зі звичайного непотребу справжні герої.

При такому неформальному спілкуванні атовці, багато з яких мають своїх дітей, почуваються розкуто.  Дітвора захоплює  їх своїми іграми, застає зненацька прямими запитаннями – як не розчулитися, коли за тверду пошерхлу руку тебе хапають маленькі ніжні пальчики, а допитливі щирі оченята не готові сприймати мовчазну відповідь. І відбувається «магія», ім’я якій – «відкрите серце»…

Діти щасливі побачити поряд справжніх героїв, які, виявляється, такі звичайні люди, доступні, як тато чи старший брат. Так приходить усвідомлення, що героєм може бути кожен. «А що треба вміти, щоб стати таким як Ви?», –  запитав 10-річний Назарчик у дядька Сергія, який у першій хвилі відправився на Схід протистояти ворогові. І хоча питання прозвучало неочікувано, та з відповіддю боєць не забарився: «Найперше, треба любити маму і Батьківщину»…