Бородянський ЦСПР: тільки разом можна запобігти біді

Дата: 13.03.2018 Переглядів: 121

Мобільна психологічна служба Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення, що працює у сфері управління Служби,  у 2018 році продовжила активну роботу на виїзді. Нові акценти цього напрямку продиктовані проблемами зростання рівня агресії та насильства у спільноті.

Як і раніше, консультативна допомога психологічного та  юридичного характеру учасникам АТО, їх родинам, іншим цільовим категоріям населення затребувана у віддалених населених пунктах і медичних закладах, де бійці проходять лікування та фізичну реабілітацію після участі у бойових діях.

Однак зміни, що відбуваються у суспільстві під впливом політичних та економічних подій, актуалізують окремі напрямки діяльності Центру. Йдеться наразі про зростання рівня конфліктності, агресії, насильства тощо. На жаль, все частіше суб’єктами кримінальної хроніки стають атовці, які, повернувшись додому, продовжують свою «війну», але вже у колі сім’ї, громади.  Працювати з подібними проявами треба не лише тоді, коли трапилася біда. І, звичайно, не тільки силами психологів.

Змінити ситуацію у громаді можна, реально об’єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін. Та діяти на попередження біди. Тож, Мобільна психологічна служба Бородянського ЦСПР з початку року розгорнула широку діяльність у громадах щодо профілактики насильства, опираючись на місцевий актив, ОМС, медиків, школи та органи правопорядку.

Протягом лютого та на початку березня за ініціативою Центру координаційні зустрічі відбулися у районній раді з сільськими та селищними головами  за участі керівників Бородянщини, у районному відділі поліції з усім особовим складом, у районній лікарні з медиками ЦРЛ та мережі  ФАПів і амбулаторій району. Окреслені схеми міжсекторної взаємодії під час екстрених випадків та профілактичної роботи.

Під час виїздів у населені пункти Шибене, Пилиповичі, Здвижівка, Луб’янка, Бабинці та Новий Корогод,  окрім наданої консультативної та екстреної психологічної допомоги на запит населення, відбулися тематичні робочі зустрічі з керівництвом громади, педагогами та батьківським комітетом, дільничними інспекторами поліції.

У кожному населеному пункті району поширена інформація про практичну допомогу фахівцями Центру СПР, зокрема й у випадках насильства та з метою їх попередження.

Щоб забезпечити прямий оперативний зв’язок з Мобільною психологічною службою  Центр СПР активував «Телефон довіри» за номерами: 063-624-8725 та 066-108-9581.