Чернігівщина завжди пам’ятатиме подвиг захисників Вітчизни

Дата: 18.10.2017 Переглядів: 223

Відзначення Дня захисника України на Чернігівщині розпочали вшануванням пам’яті.

Напередодні свята, 13 жовтня, громада Чернігова урочисто вшанувала пам’ять усіх полеглих за свободу та незалежність України, поклавши квіти до братської могили воїнів, полеглих восени 1943 року під час вигнання нацистських окупантів, до меморіальних стел Героям Небесної Сотні та загиблим героям Чернігівщини – учасникам антитерористичної операції.

Як повідомляє представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Чернігівській області Оксана Петренко, у цей день у приміщенні Державного архіву Чернігівської області відбулася презентація тематичної виставки, яка об’єднала велику кількість документів, які зберігаються в архівній колекції закладу, присвяченій Героям АТО та волонтерам.

Серед експонатів – фоторяд із понад 40 світлин та близько 20 документів, наданих родинами загиблих учасників антитерористичної операції.

Ввечері відбувся святковий концерт, де в одній залі зібралось широке коло причетних до свята: військовослужбовців ЗСУ та інших формувань, волонтерів, капеланів, представників влади, громадськості та багатьох інших.

Ордени «За мужність» III ступеня, «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку», присвоєні посмертно, були передані матерям загиблих воїнів із рук голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча. Також було нагороджено багатьох волонтерів Чернігівської області.

День захисника України в обласному центрі розпочався зі святкового богослужіння в церкві Святої Великомучениці Катерини до Дня Покрови пресвятої Богородиці та українського козацтва, а також 75-ти річчя від початку формування Української повстанської армії.

Хвилиною мовчання учасники урочистого заходу вшанували пам’ять всіх полеглих за свободу і незалежність України.  Молебень за українське військо та захисників України відправив військовий капелан, благочинний церков Української Православної церкви Київського Патріархату Чернігівського району протоієрей Євген Орда.

Авторський вірш-присвяту українським захисникам прочитала мама загиблого героя АТО – військовослужбовця 13 мотопіхотного батальйону, старшого солдата Володимира Близнюка – Олена Белеванцева.

Вшановуючи всіх захисників України, військові, ветерани АТО, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, ветеранських, громадських та релігійних організацій поклали квіти до пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України».