Чорнобиль – подвиг, пам’ять і наш нестерпний біль…

Дата: 26.04.2019 Переглядів: 82

Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається величезним горем для нас, українців.

Згадати найстрашнішу катастрофу XX століття у Центрі соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені зібралися учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники органів місцевого самоврядування, громадських чорнобильських організацій міста Коростеня, засобів масової інформації та учнівська молодь.

Фахівці Центру підготували музично-літературну композицію: «Чорнобиль — це подвиг, пам’ять і наш нестерпний біль…», виставку друкованих матеріалів та презентацію про ліквідаторів аварії на ЧАЕС «Чорнобиль… Весни обірване суцвіття». Лунали авторські вірші та пісні у виконанні спеціалістів Центру.

Присутні ветерани-чорнобильці ділилися своїми історіями та переживаннями з молоддю, щоб ще раз наголосити, що подібні катастрофи не повинні повторитися. Власними спогадами про день, який розділив його життя на до та після катастрофи, поділився й директор ЦСПР, ліквідатор І категорії Сергій Вигівський. Старшокласники, затамувавши подих, уважно слухали очевидців подій та ставили питання, які їх цікавили.

Тільки через багато років приходить переосмислення масштабів цієї трагедії та розуміння справжнього подвигу героїв Чорнобиля, які ціною власного життя та здоров’я приборкали радіаційну стихію. Тож учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС було нагороджено почесними грамотами Верховної Ради України, органів місцевої влади.