Допомога постраждалим бійцям має бути максимально прозора

Дата: 15.03.2016 Переглядів: 315

Нещодавно в ефірі програми “События” на телеканалі “Україна”  задалися питанням, наскільки прозора благодійна акція зі збору пластикових кришечок в обмін на протези для постраждалих на сході України бійців.

сюжетНаводимо пряму мову: “уже полгода украинцы собирают пластик для фонда, который продает их переработчикам, а на вырученные деньги обещает помогать раненым бойцам”. Автор сюжету Зоряна Степаненко розповідає, що завдяки зібраному у Рівному розраховують заказати за кордоном штучну кінцівку Андрію Усачу, який втратив ногу в бою за Луганський аеропорт.

БФ Овес_УсачДійсно, на сайті благодійного фонду, який проводить акцію, знаходиться Інформація про Андрія Усача. В цій інформації, яка датована 2 лютого 2016 року, йде мова про те, що “повернення до повноцінного ритму життя стане можливим тільки після отримання повноцінного протезу ноги” (для Андрія Усача). І далі: “необхідна сума для допомоги у протезуванні – 4 250 ЄВРО” (саме стільки коштує колінний суглоб).

Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції здійснюється щотижневий моніторинг учасників АТО, які потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, у тому числі протезування (ортезування). Фахівці Служби здійснюють супровід бійців, які потребують допомоги держави.

Справа в тому, що Андрію Усачу за рахунок держави було здійснено протезування на Львівському протезному підприємстві. Потім він поїхав до Польщі, де місцеві фахівці зробили новий протез, використавши колінний суглоб від старого.

Ми також зв’язалися телефоном з дружиною героя, Світланою, яка вперше чує про збір коштів для нового протезування чоловіка (сам Андрій знаходиться за запрошенням на реабілітації за кордоном).

Служба підтримує всі ініціативи, спрямовані на допомогу нашим бійцям, але за умови їх правильної інтерпретації і зрозумілих для громадськості дій і заяв.