Доцент Арктичного університету Норвегії в гостях у атовців Одещини

Дата: 24.04.2017 Переглядів: 178

На Одещині продовжується успішна реалізація міжнародного проекту «Україна-Норвегія», який стартував на початку лютого 2017 року, за підтримки і організації навчального процесу Південноукраїнським національним педагогічним університетом імені К. Д. Ушинського та сприяння Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

У рамках проекту, 18-19 квітня, в селищі Доброслав Одеської області, в гостях у учасників АТО перебував доцент Арктичного університету Норвегії, консультант з проектів у Вищому Північному Центрі Бард Борч Майклсент, який провів дві незабутні і повчальні лекції з бізнес-планування.

Навчальна група за спеціальністю «Менеджмент підприємницької діяльності» була сформована в січні 2017 року на базі громадської організації «Ветерани АТО Лиманщини» та членів їх родин.

Отримані в ході навчання теоретичні знання та досвід ветерани АТО успішно застосовують в практичну діяльність. Так, в березні ними вже створений сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Ветерани АТО Лиманщини». На установчих зборах прийнято статут організації, обрано голову кооперативу, Віктора Магуряна, а також вирішено взяти участь у проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН (ЄС/ПРООН) «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей», який фінансується Австрійською Агенцією Розвитку (ААР) та передбачає на розвиток місцевого кооперативного руху 20 тис. євро. У разі затвердження мікропроектної пропозиції, кошти будуть витрачені на придбання трактора, яким оброблятимуть нещодавно отримані власні земельні наділи, та реманенту, необхідного для обслуговування кооперативу.

Зазначена ініціатива ветеранів АТО підтримана та схвалена 7 квітня на засіданні Форуму місцевого розвитку Лиманського району. А 19 квітня члени ветеранського кооперативу відвідали тренінг з впровадження мініпроекту у відділі економічного розвитку та торгівлі Лиманської РДА.

На 7 червня 2017 року сплановано випуск цієї згуртованої навчальної групи, де старостою є голова ГО «Ветерани АТО Лиманщини» Володимир Калюжний. За словами  куратора проекту, проректора Південноукраїнського національного педагогічного університету Сергія Тронько, викладачі вишу в захваті від їх організованості, активної громадянської позиції, цілеспрямованості та бажання посягати нове.

В серпні-вересні поточного року розпочнеться набір та комплектування нової навчальної групи.