«ДЖУРА»: ветерани АТО виховують юних патріотів

Дата: 22.05.2017 Переглядів: 254

Справжнім святом патріотичного запалу та юнацького військового вишколу стала для Бородянщини Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура», перший етап якої відбувся 18 травня на районному стадіоні.

Особливого колориту змаганням, які проходили у День вишиванки, додало національне українське вбрання. А от активна участь бійців АТО, яких як співорганізатор залучив до проведення заходу Бородянський центр СПР, що працює у сфері управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, підняв статус події на новий щабель.

Варто зазначити, що ще на початку року Бородянський центр СПР виступив з ініціативою спрямувати патріотично-виховну роботу в громадах на вшанування учасників антитерористичної операції та піднесення їх соціального статусу у спільноті. У березні ця ініціатива набула форми загальнорайонного патріотично-мистецького фестивалю «НА ВАРТІ МИРНОГО ЖИТТЯ!» і об’єднала громади усіх сіл і селищ Бородянщини. А  у травні естафету підхопила дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура».

20 роїв – так у «Джурі» називають команди-учасниці – представили майже всі школи  району, навіть вишикувалися стрункіше, коли побачили серед суддів бойові камуфляжі бійців. А під час різних етапів змагань кожен учасник намагався продемонструвати  їм свої навички на найвищому рівні.

До речі, десяток послідовних етапів гри надали можливість проявити себе усім. Хтось був сильнішим на перетягуванні линви, хтось більш вправно долав смугу перешкод, управлявся зі зброєю, накладав шину «травмованому», одягав протигаз і гасив умовну пожежу. Іншим до снаги були інтелектуальні завдання тематичної вікторини, звіт про добрі справи, якими їм удалося протягом року піднести військово-патріотичне виховання у своєму шкільному колективі та рідній громаді на новий рівень.

А конкурс строю та пісні «Впоряд» став яскравим завершенням програми і налаштував усіх гостей та учасників цьогорічної «Джури» на отримання відзнак і нагород. Дуже добре показали свою згуртованість і підготовку рої «Микулицька Січ» Микулицької школи (ІІІ місце) та «Ватра» Немішаївської школи  №1 (ІІ місце). А перемогу вибороли вже третій рік поспіль «Козаченьки» Бородянської  школи  № 2, за що й отримали заслужену нагороду.

А от смачним «призом» для всіх, кого об’єднала цього сонячного травневого дня Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура», стало частування від воїнів запашним козацьким кулішем із справжньої польової кухні.