Фотовиставка «Іловайськ 2014» відкрилась у Хмельницькому

Дата: 13.11.2017 Переглядів: 148

Про це повідомляє головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Микола Климюк.

Фотографії зроблені під час трагічних подій Іловайського котла. Експозицію представили 10 листопада в музеї історії міста Хмельницького. Уперше фотороботи виставляли в Національному музеї Тараса Шевченка у Києві на роковини трагедії. Згодом вони об’їхали багато українських міст. На експозиції представлено близько сотні робіт українських фотокореспондентів.

Для багатьох бійців ці фотографії були останніми в житті, вони загинули при виході «зеленим коридором», частина бійців потрапила в полон, частина отримала поранення. Деякі з героїв фотографій, яким вдалося залишитися в живих після Іловайської трагедії, загинули на Сході України під час інших військових операцій. Тому проект – це своєрідна данина їх пам’яті, а кожна фотографія – окрема історія події або людини.

Автори знімків – українські фотографи та журналісти Олександр Глядєлов, Максим Дондюк, Максим Левін та Маркіян Лисейко.

На відкритті виставки були присутні безпосередні учасники та свідки Іловайських подій, ветерани АТО, волонтери, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, представники Служби та десятикласники Хмельницької гімназії № 1 імені В. Красицького.

Із сумом та тривогою всі слухали розповідь про ті трагічні події із вуст учасника боїв за Іловайськ Олександра Ковалевського. Разом із ветераном  АТО Ігорем Олійником він був ініціатором та організатором демонстрації фотовиставки у Хмельницькому.

Довідка:

Бої за Іловайськ, відомі також як “Іловайський котел” – бойові дії, що розгорнулися під містом Іловайськ Донецької області у ході війни на сході України у серпні 2014 року.18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після вторгнення значних сил регулярних російських військ 23-24 серпня у тил українського угрупування з території РФ, іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Колони підступно були розстріляні на марші.