Герої не вмирають: в Одесі відкрито меморіал загиблим в АТО/ООС

Дата: 24.06.2019 Переглядів: 300

У Військовій академії (м. Одеса) відбулося урочисте відкриття меморіалу «Пам’яті загиблим за Україну» офіцерам-випускникам вишу різних років випуску, які загинули в російсько-українській війні на сході України.

12 випускників Військової академії були удостоєні найвищої нагороди держави – звання Героя України. З них п’ятеро посмертно: підполковник Юрій Коваленко, випускник 1998 року; підполковник Сергій Кривоносов, випускник 2000 року; полковник Тарас Сенюк, випускник 2001; майор Євген Лоскот, випускник 2006 року; лейтенант Олег Довгий, випускник 2014 року.

У відкритті меморіалу разом з курсантами, офіцерами, професорсько-викладацьким складом академії, батьками загиблих військовослужбовців, представниками вищого командування ЗСУ, оперативного командування “Південь”, ветеранами АТО/ООС, військовими капеланами, містянами взяв участь й завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук.

На постаменті, виготовленому з цільного шматка чорного мармуру, навічно викарбувані імена полеглих за суверенітет і територіальну цілісність України випускників Одеської військової школи. «Наш обов’язок – зберегти пам’ять про кожного воїна, загиблого на цій війні! Моє єдине бажання, щоб ми тут більше прізвищ загиблих не викарбовували», – сказав начальник академії генерал-майор Олега Гуляк.

Мама загиблого на Донбасі полковника Тараса Сенюка Наталія Петрівна прочитала вірші, написані про свого сина, і зазначила, що кожен з батьків може побачити в образі Тараса свого сина, чоловіка, батька.

Почесна варта залпом салюту і урочистим маршем вшанувала пам’ять загиблих героїв – випускників вишу. Завершився захід молебнем і покладанням квітів до меморіалу.